O tom, či je Acer pod útokom, tak ani spoločnosť to ešte nepotvrdila. Zrejme to ale je pravda.

Ak vám niečo vraví gang REvil, tak hackeri sa primárne zamerali na značku Acer a požadujú obrovitánske výkupné.

Vo výkupnom sa hovorí o dešifrovaní počítačov Acer až 50 miliónov dolárov. Tieto doláre by mala spoločnosť dokonca previesť cez kryptomenu známu pod menom Monero. Zatiaľ vieme to, že viacerým bezpečnostným analytikov sa podarilo aspoň vystopovať prevádzkovaný server gangom, ktorý hovorí o výkupnom. Aktuálne sa teda jedná o cenu, akú ešte kedy nikdy hocijaký ransomvérový útočník požadoval od firmy. Možno to výkupné je preto tak vysoké, lebo Acer bol nedávno označený za piateho najväčšieho výrobcu počítačov na svete. Pre našu predstavu to je asi 6 percent celkového globálneho predaja počítačov na celom svete za minulý rok.

Ak sa teda potvrdili tieto správy, tak ransomvér od hackerskej skupiny ovplyvnil len niečo čo zatiaľ spravilo nič. Hackeri sa zamerali na back-office a vďaka tomu ostali produkčné systémy nedotknuté. Zatiaľ vieme to, že samotná firma útok nepotvrdila. Zaujímavosťou je to, že na čiernom trhu sa píšu odmeny za nevyplatené útoky a informácie o tom, že či už boli vyplatené výkupné. Podľa všetkého sa tam nachádzajú aj snímky obrazovky údajnej komunikácie medzi útočníkmi a spoločnosťou Acer.

Aktuálne je teda požiadavka dostať výkupné do 28. marca 2021 inak ak sa firma neposnaží to zaplatiť, tak jej hrozí až dvojnásobné výkupné. Uvidíme časom, že akú bude mať dohru tento boj.

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: