Dajte si pozor! Možno aj Váš Instagramový účet bol prelomený a hacker mohol získať nad ním celkovú kontrolu ( a nie len účet mohol hacker prevziať).

Aplikácia Instagram prichystala nemilú správu pre krásne pondelkové ráno. Chyba, ktorú našli inžinieri zo spoločnosti Check Point Research mohla stáť mnohých používateľov nielen súkromie, ale aj dôležité súbory.

Chyba, ktorú našli v aplikácii Instagram mohla stáť veľa používateľov aj účet. Celú pohromu môže spraviť nevinný obrázok, ktorý Vám príde v prílohe e-mailu, alebo aplikácie WhatsApp.

Instagram obsahoval závažnú chybu! Mohli ste prísť o účet.
Instagram obsahoval závažnú chybu! Mohli ste prísť o účet.

V skratke, ak by sa Vám podarilo otvoriť tzv „infikovaný obrázok“, tak táto návnada by otvorila hackerovi dvere do vášho smartfónu. Útočník by tým pádom získal plný prístup k správam, obrázkom a informáciám o vás. Okrem toho by mohol pridávať to čo by sám uznal za vhodné vo vašom mene.

V skratke, ak ste neotvorili ten obrázok, tak môžete byť kľudný, a ak ste ho aj otvorili, tak nájdite si čo najrýchlejšie najnovšiu aktualizáciu aplikácie Instagram a mali by ste mať po probléme. Posledná aktualizácia Instagram vyšla 4.10.2020.

Zdroj: Research.checkpoint

Reklama
Share: