Nový operačný systém Android 10 bude mať omnoho viac používateľov, po tom čo sa stane bezpečnejší. Android 10 s lepším bezpečím pred nechcenými vecami sa bude skrývať po verziou Go. Kedysi už túto novinku Android priniesol, avšak systém potom nebol tak rýchli.

Nová verzia Android 10 sa bude skrývať pod názvom Android 10 Go. Dôvodom tejto novinky je to, že Android chce priniesť omnoho rýchlejšie a bezpečnejšie rozhranie pre používateľov. Tak ako kedysi už podobnú funkciu priniesol Android, tak ju museli stiahnuť kvôli tomu, že šifrovanie bolo dosť pomalé a celé zariadenie sa tým zdalo byť pomalšie. Google o tejto novinke, ktorá by nemala brzdiť smartfón píše na svojom blogu.

Android 10 Go Edition má byť o 10% rýchlejšie než jeho predchádzajúca verzia, ktorá avšak stále nebude stačiť na plné zašifrovanie smartfónu. Všetko je to možné pravé kvôli tomu, že Google využíva ešte stále šifrovanie Adiantum. Táto novinka, ale bude zatiaľ dostupná, pre používateľov s postupným rozvojom budúcich technológií, čiže napríklad indický trh. Táto novinka sa dotkne najmä najlacnejších smartfónov.

Zdroj + titulný obrázok: Google Blog

Reklama
Share: