Situácia okolo Android Auto bola hneď od začiatku komplikovaná, keďže Google sa ju rozhodol vložiť priamo do operačného systému Android.  Google akonáhle zistil nedostatky, tak začal konať a momentálne nemá vlastné riešenie, ktoré by tejto funkcii pomohlo.

Android Auto je funkcia, ktorá sa stará o projekciu obrazovky zo smartfónu. Android Auto sa stalo súčasťou nového operačného systému Android 10 a vtedy nastali problémy. Totiž majitelia starších vozidiel, ktorí si zapli Android Auto a chceli si premietať obrazovku svojich smartfónoch na obrazovke vozidiel, tak po zapnutí prišli o možnosť využívať prostredie bez pripojenia k infotainment systému.

Problém, ktorý nastal pri starších  vozidlách sa snaží momentálne vyriešiť Google, tak že vydal novú aplikáciu s názvom Android Auto for Phone Screens, ktorý má poslúžiť ako simulácia Android Auto priamo na obrazovke smartfónu. Problém tu ešte stále je. Totiž nová aplikácia je len kompatibilná s niektorými smartfónmi, a preto Google ju chce aj tak v najbližšom čase odstrániť z obchodu Google Play.

 

Možno Vás potešíme, alebo aj nie. Google chystá operačný systém Android Automotive, ktorý bude priamo integrovaný do hardvéru nových vozidiel značiek Volvo, Renault-Nissan a General Motors.

 

Zdroj: TU

Reklama
Share: