Aplikácia Zoom spustila ďalšiu funkciu, ktorá by už mala byť dostupná po celom svete. End-to-end šifrovanie je oficiálne teda vonku.

Aplikácia Zoom má po novom pre všetkých platiteľov, ale aj neplatiteľov novú funkciu. End-to-end šifrovanie, ktoré by malo poskytnúť vyšší komfort pri zabezpečovaní dát a ochrane súkromia používateľov. Ako už píšeme, tak je to dostupné aj pre tých, ktorí nie sú platiteľmi prémiových funkcií.

Čo slúži pre šifrovanie?

V prvom rade Zoom využíva 256-bitové AES-GCM šifrovanie. V skratke toto využitie bude fungovať, len pre tých ktorí majú v počítači vyššiu verziu než 5.4.0. End-to-end šiforvanie je teda technológia, ktorá vytvorí šifrovací kľúč a ten následne generuje priamo účastníkom zariadení.

Čo sa týka zabezpečenia je to teda vyšší spôsob zabezpečenia video konferencie. Do budúcna samozrejme treba rátať s tým, že akurát vďaka tomuto spôsobu nebude možné využívať niektoré funkcie. Jednou z nich je záznam z konferencie a jej preklad v reálnom čase, alebo hlasovanie a súkromný chat. Ak budete chcieť využívať tieto funkcie, tak si budete musieť vypnúť end-to-end šifrovanie a následne na to by vám malo ísť všetko po starom.

Ak vás zaujíma viac z tejto oblasti, tak navštívte priamo web aplikácie Zoom.

Zdroj: Zoom

Reklama
Reklama
Share: