Dnes sa akoby roztrhlo vianočné vrece od Google, ktorý prináša opäť ďalšiu novinku, ktorá rozhodne poteší každého jedného používateľa, ktorý používa aplikáciu Správy v smartfóne s operačným systémom s Android. Novinka totiž zabráni spamom a nechceným pishing správam.

Na novinku od Google upozorňuje  portál AndroidPolice , ktorý píše o tom že novinka, ktorá potláča pishing a spamové správy pri používaní aplikácie Správy, čo zatiaľ platí len pre firemné čísla, konkrétnejšie tie, ktoré sú zaregistrované v spoločnosti Google.

Ako si to vie firma zaregistrovať, aby mohla posielať správy?

Musíte vaše firemné číslo nahlásiť pomocou SMS overenou formou do Google.Google následne na to použije pre správu, ktorá vám príde autentický kód na overenie každej prijatej SMS správy, aby zistili či sa jedná o podvod, alebo o zavádzajúci obsah.  Jednoducho povedané zistí, že či sa vás snaží niekto okradnúť o citlivé informácie.

 

A ako to funguje s overením?

Overenie funguje vďaka Hashu, ktoré je vytvorené na základe používateľovho telefónneho čísla, firmy, alebo obsahu správy. Každý Hash vám totiž zašle do Google a porovná ho s overenými firmami. Ak je všetko tak ako má byť, tak sa vám pri správe zobrazí ikonka Overené. V prípade toho ,že sa číslo nezhoduje, tak text Správu sa nepodarilo overiť. V prípade toho, ak máte slabé internetové pripojenie, tak vám telefón povie Overuje sa odosielateľ. Ak náhodou nemáte žiadne pripojenie, tak sa vám zobrazí správa Čaká sa na pripojenie, aby sa odosielateľ overil.

Je už aj u nás dostupná táto novinka?

Novinka je dostupná zatiaľ len v USA v beta verzii aplikácie v5.3.075.  Ale pozor pre USA to je tiež len test. Google ešte upozorňuje, že správy si nečíta a ani ich neukladá a ani nesleduje, len overuje pravosť odosielateľa.

 

Zdroj fotografií: AndroidPolice

Zdroj: AndroidPolice

Reklama
Share: