Verte či neverte, ale aj gigant ako Apple musel niekde začať s výrobou svojich prvých produktov a tie aj kedysi vyzerali trošku inak odlišne než je tomu teraz.

Na portáli Ebay sa objavil počítač, ktorému by nikto nikdy neveril, že to mohol byť skutočne funknčný počítač, pretože vyzerá tak trochu inak a v porovnaní s dnešným počítačom by sa nevedel rovnať. Verte či neverte, ale prvý počítač s označením Apple 1 sa objavil na portáli Ebay za neskutočne prestrelené sumu 1,75 milióna amerických dolárov.

Stáva sa, že pár krát do roka sa na Ebay objaví pár funkčných Apple počítačov, avšak tie sa pohybujú v rozmedzí 300 – 600 tisíc dolárov (všetko závisí od príslušenstva a stavu).

Majiteľ si skutočne dal záležať na cene a keď už aj na cene, tak aj na stave. Podľa jeho slov opisuje Apple 1, že je v dokonalom stave. Podľa všetkého zahŕňa vlastné drevené púzdro od firmy Byte Shop, ktorá patri medzi šesticu zostávajúcich pôvodných firiem na svete. Zaujímavosťou môže byť aj to, že terajší majiteľ je len druhým majiteľom od roku 1978(tak trochu mi to pripomína kúpu auta).

K počítaču Apple 1 dostanete aj legendárny video modulátor Sony TV-115, ktorý kedysi odporúčal samotný Steve Jobs. Balenie by malo obsahovať aj originálne napájanie, a mnoho ďaľšieho.

K cenovej ponuke sa vyjadril aj tak, že samotný počítač Apple 1 bol preverený expertom Apple Corey Cohenom.

Myslíte si, že nemáte čo robiť s peniazmi? Tak skúste si kúpiť túto raritku a možno časom ju predáte ešte za viac. Ktovie.

Ilustračné video.

Uvidíme, či a za akú vysokú sumu sa napokon nájde kupca, ktorý prejaví eminentný záujem vlastníctva takéhoto zberateľského klenotu.

ZDROJ:  portál 9to5Mac.

Reklama
Share: