Spoločnosť Apple chystá novinku, ktorou by chcela zneistiť Google na poli vyhľadávacích nástrojov. Novinka už len musí prejsť kontrolou protimonopolných úradov.

Spoločnosť Apple sa chystá konkurovať známemu Googlu. Novinkou má byť „podhodené poleno“ v oblasti rýchleho vyhľadávania.

 

Americký portál Financial Times priniesol novú šokujúcu správu, že spoločnosť Apple chce prísť na svet s vlastným vyhľadávačom, už len jej chýba krok k úspechu. Apple už len musí prejsť veľkou kontrolou protimonopolným úradom.

Totiž podľa portálu FT, Apple vylepšil vyhľadávanie v systéme iOS 14, čo prinieslo automatický predvolený prehliadač Google. Totiž firma Google aktuálne platí Apple cca 8 – 12 miliárd dolárov, za to aby ich prehliadač bol predvolený v Apple zariadeniach. Každopádne Apple to nedá a nechce aby to tak ostalo na stálo. Apple samostatne tvrdí, že súkromie je základné ľudské právo, a to je ich prioritou.

Vyzerá to tak, že po DuckDuckGo aj Apple sa posnaží vytvoriť vlastný vyhľadávač, preto aby si neuchovával vyhľadávač osobné informácie o používateľoch, počas ich prehliadania. Samozrejme voči Google má Apple jednu výhodu. Tou je to, že firma nie je odkázaná na príjem z reklám (z ktorého Google ťaží).

Na záver už len ostáva otázka. Zostane Apple prístupný, len pre používateľov Apple zariadení, alebo ho rozšíri aj ďalej?

Zdroj: Financial Times

Reklama
Reklama
Share: