Apple sa chystá uviesť absolútne revolučnú novinku, ktorá by mala priniesť používateľom čisto nový displej, podobný napríklad z herných monitorov. Malo by sa jednať o úplnú novinku.

Najnovšia generácia iPhonov bola uvedená pred nedávnom na trh a už teraz vieme, že čo bude jej budúci nástupca obsahovať. iPhone v roku 2020 by mal obsahovať displej, ktorý sa bude pohybovať s obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz. Nový displej by mal byť podobný tomu, ktorý sme už videli v roku 2017, ktorý bol použitý v iPade Pro. Jednať by sa malo o displej s názvom ProMotion.

Pozrime sa na neho bližšie

Rozdiel medzi tým novým a starým iPhone je v tom, že staré obsahujú OLED panely, pričom iPady majú LCD displeje. Podľa všetkého by iPhone, ktorý je teraz na trhu mať obnovovaciu frekvenciu 60 Hz.

Prečo sa chystá Apple priniesť nový displej?

Totiž displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou majú poskytnúť plynulejšiu animáciu, ako aj samotné používanie prostredia smartfónu je podstatne plynulepšie. Ako som už na začiatku podotkol v nadpise, tak vysoké obnovovacie frekvencie sú používané pri herných monitoroch, aby hry ktoré sú akčnejšie boli plynulejšie.

Zdroj: Digitimes

Reklama
Share: