Ako agentúra Reuters informuje, tak podľa nej Apple chystá uviesť na trh vlastné autonómne vozidlo už čoskoro.

Blíži sa nový rok a s ním prichádzajú aj nové informácie. Tento krát zavítame do sveta automobilov a zisťujeme to, že Apple chystá vlastné vozidlo.

Podľa agentúry Reuters by mal byť rok 2024 veľmi významný pre Apple. Údajne už od roku 2019, kedy Apple prepustilo 200 zamestnancov z projektu samoriadiacich vozidiel (autonómnych) – Project Titan,  tak bývalý zamestnanec vravel o tom, že „Ak má na planéte jedna spoločnosť mať autonómne vozidlá, tak je to pravdepodobne Apple.“

Stále ale nastáva otázka nad tým, že Apple je síce veľká spoločnosť, ale k takej veľkej spoločnosti treba mať aj mimoriadne veľký dodávateľský reťazec pre automobil a to nie je vôbec jednoduché. Firmy, preto napokon môžu skončiť iba pri vývoji autonómneho riadenia, ktoré potom môžu montovať do partnerských zariadení. Každopádne stále nie je isté to, že či vozidlo, ktoré chystá Apple bude niesť logo Apple, alebo využije len systém od Apple.

Niektoré informácie vravia o tom, že autá by mali využívať novú nanotechnológiu batérií nazývaný „nanocell“, ktorá by mala zaberať menej miesta než napríklad iné typy batérií. Vďaka aj využitia LFP (lítium železo fosfát) by mohli mať vozidlá aj vyšší dojazd. Práve túto technológiu skúma Apple.

V rámci automobilov by dokonca autá mohli využívať aj lidarové snímače pre autonómnosť. Tieto snímače sú využité pri nových smartfónoch iPhone 12 Pro Max ako aj pri generácii iPad Pro. V prípade detekcie na iné vzdialenosti by sa začali využívať viacnásobné senzory.

Podľa správy je teda jasné to, že cieľ spoločnosti Apple je jasne stanovený a chceli by to všetko stihnúť do roku 2024, avšak pri súčasnej kríze sa to možno omešká.

Zdroj: GSMArena

Titulný obrázok: MacWorld

Reklama
Reklama
Share: