Nová klávesnica, nový 16-palcový monitor a aktuálne asi to najlepšie čo ponúkla značka Apple po dosť dlhej dobe. Na túto novinku sa môžu tešiť všetci filmári.

Každý kto pracuje s videom, alebo fotografiami tak radšej používa MacOs než Windows. Keďže vo filmovej brandži sú dosť často používané MacBooky, tak Apple sa rozhodol predstaviť niečo čo poteší nejedno oko filmárov, vedcov, hudobných producentov, vývojarov a mnohích ďalších náročných používateľov.

 

Apple_16-inch-MacBook-Pro_111319_nowat

Nový MacBook Pro je aktuálne najrýchlejšo najlepší notebook na svete. Dosvedčujú to aj parametre, ktoré sú priam až príliš úchylné. Novinka na trhu od Apple ponúkne Retina displej s rozlíšením až neuveriteľných 3075×1920 pixelov čo znamená, že sa začíname blížiť ku 4k monitoru. Vo vnútri sa ukryje 8-jadrový procesor s 64GB pamäťou RAM. O výkon pri strihu sa postará zbrusu nová 8 GB pamäť VRAM.

 

Okrem nových vnútorných súčastí je MacBook Pro vybavený novou klávesnicou s nožnicovým mechanizmom a jedno milimetrovým zdvihom. Zvuk bude tento krát podávaný až zo šiestich reproduktorov. K týmto parametrom vás poteší aj 100 Wh batéria, Touch Bar, Touch ID, trackpad a mnoho ďalšieho. Najšialenejšou vecou je 8 terabajtový SSD disk.

 

Novinka prichádza s ADM RADEON Pro 5000M grafikou, ktorá je prvá na svete s 7nm grafikou. O chod sa vám postará 6 – 8 jadrové procesory deviatej generácie s rýchlosťou Turbo Boots do 5,0 GHz.

Možno si poviete, že tento kozmický MacBook Pro sa pohybuje 5000 a vyššie, avšak tento model začína byť snom každého strihača, pretože jeho cena začína na 23999 amerických dolároch.

 

Ak vás zaujal, tak navštívte oficiálnu stránku Apple, kde si ho viete už aj zarezervovať.

Zdroj náhľadovej fotografie: Apple

Zdroj: Apple

Reklama
Share: