Čína chystá nový luxusny elektromobil. Bude obsahovať Harmony OS a 5G. Kedy sa ho dočkáme?

Ak sa pozrieme v budúcnu na nový Arcfox Alpha S HBT, tak toto vozidlo bude spájané s elektromobilitou a luxusom.

Nový elektrický sedan novej generácie chystá spoločnosť Arcfox a Huawei. V rámci systému sa tak môžeme tešiť na autonómne riadenie, inteligentné displeje HiCar s lidar technológiou, ako aj s 5G pripojením.

Novo vybavené vozidlo bude samo riadené a postará sa o vykonávanie všetkých úkono v rámci premávky bez zásahu vodiča. Systém vozidla tak dokáže predvídať a riešiť komplikované situácie na ceste. Maximálne čo bude musieť urobiť vodič bude v najnevyhnutnejšom prípade ho musieť zastaviť.

Nový Arcfox Alpha S HBT (Huawei Bluepark Together), bude prvým vozidlom, ktoré získa HI riešenie od Huawei, pre samoriadiace účely elektromobilov. Už 17. apríla sa tak počas autosalónu v Shanghai pripojí vozidlo k ďalším trom vozidlám Arcfox.

Aktuálne informácie tak potvrdzujú to, že Huawei zatiaľ nechystá uvedenie vlastného automobilu pod ich značkou. Huawei, tak bude spolupracovať s výrobcami automobilov, pre ktoré bude dodávať svoj Huawei HI. Naďalej tak výrobca Huawei zostane výhradne len dodávateľom a nie výrobcom elektromobilov.

Zdroj: AndroidGeek

Reklama
Share: