Známa britská automobila Aston Martin mala dlhodobo problémy. Z problémov ju, ale konečne vytiahne značne rastúci investor Mercedes-Benz.

Značka Mercedes-Benz bude investorom značky Aston Martin. Nemecká automobilka, tak poskytne Aston Martin technológie, ktoré by jej mali pomôcť do roku 2025 – 2026 vyvinúť vlastný plnohodnotný elektromobil.

Zdá sa tak, že od Aston Martin by tak do roku 2024 malo byť každé štvrté, alebo piate predané auto elektrifikované. Zatiaľ podľa dostupných informácií, ale značka bude ponúkať plug-in hybridné verzie vozidiel. Hybridný model DBX, je tak už naplánovaný na rok 2023.

ZDROJ: Aston Martin
ZDROJ: Aston Martin

Aston Martin teda nemá konkurenciu, keďže Mercedes-Benz už dlhodobo vlastní 2,6-percentný podiel firmy, pričom v roku 2023 plánuje svoj podiel navýšiť až na 20%. To či je to výhra, alebo prehra pre Aston Martin je jasné hneď, keďže ako Mercedes-Benz, tak aj Aston Martin získa nové technológie od Mercedesu.

Ak si všimnete fotografie, tak Aston Martin, chcel pôvodne vypustiť do sveta v roku 2021 model Rapid E, ktorého ale vydanie bolo pozastavené.

Aston Martin sa vracia naspäť k elektromobilite! Pomôže mu značka Mercedes-Benz
Aston Martin sa vracia naspäť k elektromobilite! Pomôže mu značka Mercedes-Benz

 

Medzi plánmi sa nachádzal aj model Lagonda, ktorý sa mal dočkať budúcoročného debutu. Aktuálne môžeme očakávať to, že náhrada tohto modelu príde až v 2025 / možno 2026.Očakáva sa, že tento elektrický Aston Martin bude napokon mať spoločné technológie s automobilom EQS.

 

Nadšenci Aston Martin, ale tešte sa. Ako automobilka naznačuje, tak v roku 2023, príde veľkolepý ohňostroj, ktorý prinesie nové modely vozidiel, medzi ne bude aj patriť aj nástupca športového modelu DB11.

ZDROJAutomotive News Europe

Reklama
Reklama
Share: