Ak si pamätáte debut týchto hodiniek počas IFA 2019, tak nie ste ďaleko od pravdy.

Od debutu hodiniek ASUS VivoWatch SP ubehli už dva roky a konečne sme sa ich dočkali.

V prvom rade v roku 2019 hodinky zaujali svojou bohatou funkcionalitou, ako aj 24//7 sledovaním zdravia a aktivity plus ste už vtedy tušili, že hodinky budú ponúkať EKG a PPG senzori (medicínskej kvality), pričom hodinky by umožnili v tom čase sledovať okysličenie krvi spO2, ako aj ANS vek, stres a mnoho ďalších fičúriek spolu s GPS senzorom.

Následne ubehol nejaký ten čas a hodinky sa vytratili zo sveta. Po takmer dvoch rokoch prichádza ich oficiálne spustenie predaja aj na Slovensku. S cenovkou 265 sa budeme mať naozaj na čo tešiť? Podaktorým z nás sa zdá byť cena premrštená, avšak je tomu naozaj tak? Keď už dnes je štandard AMOLED displej, Asus VivoWatch SP ponúkajú len 1,34-palcový TFT displej. Zvláštnosťou pri tej cene bude aj využívanie USB konektorov pri nabíjacej kolíske, kedy už zariadenia by mali mať USB-C porta.

Každopádne toto sú také negatíva, ktoré si všimneme na prvý pohľad. To prečo nad hodinkami sa oplatí uvažovať je to, že majú vysoký dôraz pre funkcionalitu merania EKG a tlaku, pričom v segmente hodiniek je to veľmi vzácne. V rámci EKG sú hodinky, ktoré vám ho zmerajú a nimi sú Apple Watch, alebo Fitbit Sense, pričom kombináciu EKG a tlaku ponúkajú jedine Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3.

Nad čim sa ešte oplatí uvažovať je, to že hodinky bežia na vlastnom operačnom systéme a ponúkajú možnosť prepojenia aplikácie s ASUS HealthConnect, pričom z údajov z EKG vie vyzistiť váš aktuálnu hladinu stresu prípadne relaxáciu a pod.

Hodinky by mali mať výdrž 10 až 14 dní. Skvelou správou je to, že hodinky nie sú určené len pre Android používateľov. Hodinky si budete vedieť spárovať aj s iPhone.

Zdroj: ASUS

Reklama
Share: