Mnoho krát ste si mohli všimnúť to, že Britská značka Bentley, je tak trochu známa svojou konzervatívnosťou. Konzervatívnosť sa odráža najmä v dizajne svojich modelov už dlhé roky. Veľkým krokom bude pre Brtiskú značku vymeniť benzínový motor za elektromotor. Väčším prekvapením je to, že iný pohon už časom nenájdeme.

Bentley, značka patriaca pod koncern Volkswagen Group oznámila už dávnejšie to, že končí s výrobou klasických motorov.

Ak sme vás vyplašili, tak sa nebojte, pretože toto sa nestane ešte tak skoro. Podľa všetkého najbližšie dve-tri-dekády sa tak nestane. Totiž aj keď Bentley bude prinášať nové modely, tak pri starších si ešte budete môcť vychutnať chuť benzínového motora (môže to byť aj pri jazdenke).

Bentley- E mobilita
Bentley- E mobilita
Podľa najnovšej stratégie Beyond100 od značky Bentley, sa píše, že automobilka sa bude chcieť stať lídrom v udržateľnej luxusnej mobilite. Znakom tohto Beyond100 je teda zmeniť výrobné procesy a postaviť ich uhlíkovo neutrálne. Podľa zdrojov sa hovorí aj o tom, že od roku 2025 by malo byť Bentley plastovo neutrálne, a vo svojej fabrike už nebude používať jednorazové plastové pomôcky.

 

Týmto krokom sa tak môžeme tešiť od 2026 na nové plug-in-hybridy, možno aj elektromobily. Každopádne vývoj už ukazuje rok 2030, kedy budeme poznať iba elektrické modely od Bentley.

Zdroj: Bentley

Reklama
Reklama
Share: