Ako doba beží, tak pri niektorých smartfónoch sa dodnes zachovalo len 5 W káblové nabíjanie a pri nich sa pýtame otázku, že či naozaj zaspali dobu? Áno sú medzi nami aj taký. Pri niektorých výrobcoch sa to ale mení a čoskoro predstavia 100 W bezdrôtové rýchlo nabíjanie.

Svetom sa čím ďalej tým viac udomácňujú smartfóny, ktoré už viac menej bežne začínajú ponúkať bezdrôtové nabíjanie. Áno tento spôsob je čím ďalej tým viac pohodlnejší. Pôvodne existovali zariadenia s technológiou Qi, ktoré dokázali bezdrôtovo nabíjať iba 5 W.

Momentálne sa ten objem smartfónov zväčšil a dnes už vieme mať v moderných telefónoch bezdrôtové nabíjanie s výkonom až 15 W. Medzi tých výrobcov patrí firma Oppo, Huawei, alebo Xiaomi, ktoré vysoko prekračujú túto hodnotu. Dnes sa pohybuje pri nich nabíjanie s výkonom až 40 W.

Po novom známa firma Oppo najmä z čínskeho trhu chce priniesť postupne bezdrôtové nabíjanie nie len s výkonom 65 W, ale až 100 W na budúci rok. Zdroj leakster Digital Chat Station vraví, že týchto 100 W by malo byť k dispozícii už budúci rok.

Každopádne rýchlo nabíjanie pôsobí dobre, avšak nabíjanie musí byť bezpečné. Zatiaľ ale vieme to, že Xiaomi Mi 10 Ultra tento rok prinesie rýchle nabíjanie cez kábel s výkonom až 120 W ( bezdrôtovo 50).

V skratke telefón s kapacitou 4500 mAh by ste si mohli pri 100 W výkone nabiť v pohode za 40 minút.

100 E digitálne bezdrôtové nabíjanie Zdroj: GizChina
100 E digitálne bezdrôtové nabíjanie
Zdroj: GizChina

Zdroj: GizChina

Zdroj titulnej fotky: The New York Times

Reklama
Share: