Po troch rokoch opäť raz doba praje virtuálnej mene menom Bitcoin! Jej cena je teraz až neuveriteľných 16 157 dolárov. Čo prispelo k jej rastu?

Bitcoin dňa 13.11 dosiahol to čo sa mu už dlho nepodarilo. Aktuálne dosiahol trojročné maximum 16 157 dolárov, ktoré ho na chvíľu zastavilo.

Po minulom roku, tak bitcoin vzrástol až o 123%, pričom počas štvrťroku to bolo až o 50%. Celá situácia bola zapríčinená aktuálnou makroekonomickou situáciou. Rôzne stimuly, ako aj politika a mnoho ďalšieho prispelu k rastu krypto meny. Rôzne krajiny začali investovať a podporovať devaláciu legálnych mien.

Mnoho krát práve tento krok chce zabezpečiť krajinu, ako aj mnoho ďalšieho voči inflácií, kedy inštitúcie začnú zvyšovať pozície v kryptomenách. Každopádne sa povráva už teraz to, že čoskoro bitcoin dosiahne svoj vrchol, ktorý by mohol prekonať aj zlato.

Podľa analytikov sa vraví o tom, že bitcoin môže už decembri dosiahnuť hranicu 20 000 dolárov, a tak sa zastaví. Samozrejme bitcoin možno pôjde aj oveľa vyššie, pretože na začiatku novembra bola jeho cena 14 000 dolárov a o deň neskôr (5.novembra) bola jeho cena už 15 000 dolárov.

Zdroj: GizChina

Reklama
Reklama
Share: