Zdá sa tak, že budúci rok z hľadiska nabíjania bude plní nových vylepšení. Medzi nimi budeme môcť nájsť aj rýchlo nabíjanie, ktoré môže poskočiť o veľké čísla vpred.

Ako sa zdá, tak posledné roky prajú vývinu rýchlo nabíjania, a tak mnohí výrobcovia sa čím ďalej tým viac na neho zameriavajú. Chcú vďaka nemu prilákať zákazníka, aby si kúpil ich zariadenie.

Donedávna mnohí výrobcovia vlajkových lodí ponúkali nabíjanie len na úrovni 15 – 18 W, avšak viaceré čínske spoločnosti začali napredovať a teraz môžeme nájsť smartfón, ktorý sa nabíja už aj 30 alebo až 40 W. Písal sa rok 2018, kedy bolo dokonca predstavené aj 65 W nabíjanie. Tento rok výrobcovia opäť raz preskočili svoje limity a aktuálne firmy ponúkajú až 120 W nabíjanie, ktorým sa pýši značka Xiaomi.

Týmto rýchlo nabíjaním si viete batériu 4500 mAh nabiť už za 21 minút.

Známy portál Digital Chat Station uvádza po novom, že už v roku 2021 sa môžeme tešiť na nabíjanie, ktoré doposiaľ nemalo hranice. Totiž budúci rok by mohol priniesť nabíjanie s výkonom až 200 a viac Wattov, čo by znamenalo nielen, že test batérií a ich životnosti, ale aj také nabíjanie, ktoré si ani len nevieme predstaviť.

Každopádne stále, ale ostáva otázka, že či bude nabíjanie naozaj tak úspešné, keďže vedci musia najprv prísť na to, že ako ho zoptimalizujú, aby nerobilo zbytočné škody.

Zdroj: AndroidAuthority

Reklama
Reklama
Share: