Automobilka BMW konečne predstavila svoj najnovší prírastok do rodiny elektromobilov. Nový automobil nesie názov iX – iNext. Zabudnite teda na i3, i8, či iné modely.

Nové vozidlo z dielne BMW sa bude niesť s názvom iNext. Teda novinka bude plne elektrická a nebude to klasické SUV. Vozidlo môžeme zaradiť do skupiny SAV (Sports Activity Vehicle). Hlavným odberateľom novinky bude Čína.

BMX iX exteriér vozidla z prednej strany
BMX iX exteriér vozidla z prednej strany
Ako sa zdá, tak novinka s názvom BMW iX je konečne na svete. Nové vozidlo je postavené na platforme iX3, ktoré prichádza s dizajnovo nezvyčajné autá, ktoré sa rozhodne líšia od iných BMW modelov. V prvom rade si treba všimnúť predné úzke svetlomety, pri ktorých bude možnosť mať aj laserové. Ďalším rozdielnym prvkom je masívna maska chladiča, ktorá by mala pripomínať staré dobré ľadvinky, avšak hrany sú skôr plné a hranaté. V rámci masky bude vozidlo mať mnoho kamier ako aj snímačov, pre prípad semiautonómnej jazdy. Všimnime si zadné svetlá, ktoré pripomínajú legendárny model Z8.
BMW iX exteriér pohľad na vozidlo z boku
BMW iX exteriér pohľad na vozidlo z boku

Pod kapotou

Pod kapotou sa skrýva piata generácia elektrického pohonu, ktorý je dopĺňaný dvojicou elektromotorov, ktoré majú výkon až 500 konských síl. Podľa papierov by vozidlo malo zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5 sekúnd. Ak sa pýtate na spotrebu, tak vozidlo bude mať v prepočte 21 kWh/100 km.

Exteriér vozidla BMW iX zo zadu
Exteriér vozidla BMW iX zo zadu

Ako je to s batériou?

Kapacita batérie bude viac ako 100 kWh, pričom má mať dojazd až 600 km podľa WLTP. Ak si dáte reálnejší pohľad, tak by vozidlo malo najazdiť až 482 km (EPA cyklu). Skvelou správou je to, že auto budete môcť nabíjať na DC nabíjačkách do 200 kW. Tzn. desiatky percent viete získať za skutočne len pár minúť. Ak budete chcieť využiť internú nabíjačku, tak vás nepotešíme, pretože bude mať výkon iba 11 kW (11. hodín domáce nabíjanie)

Nabíjanie BMW iX
Nabíjanie BMW iX

Interiér vozidla

Ak sa pýtate na neho, tak vo vnútri nájdete skôr strohosť a minimalizmus. Ovládanie vozidla bude cez dotykový displej, ktorý sa bude riadiť centrálnou konzolou. Všimnite si aký je ekologický interiér, pričom bude existovať aj Sport Packet. Skvelou správou je bezrámovosť dverí. V rámci vozidla budete vedieť využiť aj 5G pripojenie, ako aj množstvo ďalších automatických funkcií.

BMX iX vnútro interiéru vozidla
BMX iX vnútro interiéru vozidla
BMX iX interiér
BMX iX interiér

CENA?

Na cenu si ešte netrúfneme, keďže si na ňu budeme musieť ešte chvíľu počkať. Každopádne výroba novinky začne už počas budúceho roka v Dingolfingu.

 

ZDROJBMW

Reklama
Reklama
Share: