Vieme aké bude a čo bude obsahovať. Nové BMW Cabrio radu 4, prinesie nový dizajn, technológie, ale aj jazdné vlastnosti, na ktoré len tak nezabudnete. Pripútajte sa a prečítajte si horúcu novinku z radov BMW.

V prvom rade nové BMW radu 4, má prekvapiť jazdnými vlastnosťami, ktoré by ste si mali naplno vychutnať s otvorenou strechou. Nové BMW prinesie pokročilú technológiu podvozka, ktorá by mala mať špeciálne výstuže štruktúry karosérie a mnoho inovatívnych prvkov, ktoré sa ukážu v mimoriadne exkluzívnej forme.

Isto ste si všimli, ale na prvý pohľad sa nové BMW radu 4 Coupé odlíši od svojho predchodcu s extrémne športovým profilom, ktorý je výrazne ostrejší než jeho predchodca. Na pohľad sa dosť líši od BMW radu 3 Sedan, ktoré pôvodne vytvorilo nový technologický základ pre novú modelovú rodinu BMW radu 4.

Nové BMW radu 4 Cabrio
Nové BMW radu 4 Cabrio Zdroj BMW

Prvá zmienka tohto športového vzrušenia vznikla pred 35 rokmi, kedy sa začala písať história BMW radu 3 Cabrio. Šiestu generáciu najlepšie zosobňuje nový dynamický model BMW M440i xDrive Cabrio poháňaný benzínovým radovým 3-litrovým a 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k) (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 6,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 169 — 159 g/km). Od začiatku predaja v marci 2021 ho doplnia dvojica 4-valcových benzínových a jeden 4-valcový naftový motor. Následne sa v roku 2021 ponuka rozšíri o dva 6-valcové radové naftové motory. Nový model BMW radu 4 Cabrio bude schádzať z výrobných liniek závodu BMW v meste Dingolfing.

Dizajn exteriéru: mal by niesť samostatnosť, eleganciu a športového ducha

Nové BMW radu 4 Cabrio je má o niečo natiahnutejšie proporcie, ktorými jasne vyjadruje nádych športových vlastností. Nový tzv dizajnový jazyk, by mal pôsobiť príťažlivo a najmä nízko posadeno, čo hneď značí prémiovosť kabrioletov značky BMW strednej triedy.

Výrazný vzhľad nováčika vychádza ako z rozmerov, tak aj z jeho exteriéru. Dĺžkovo sa natiahol o 128 milimetrov na 4768 mm, šírkovo o 27 mm na 1852 mm a rázvor o 41 mm na 2851 mm. Výška vozidla pri zatvorenej streche je 1 384 milimetrov. Oproti predchádzajúcemu modelu narástla aj šírka rozchodu až o 28 milimetrov vpredu a o 18 milimetrov vzadu.

Výrazná a neprehliadnuteľná predná časť so zmyslom pre tradíciu.

Je jasné, že na prvý pohľad sa predná časť nového modelu BMW radu 4 Cabrio ukazuje samostatným charakterom, ktorý sa jasne odlišuje od nového BMW radu 3 Sedan. Identický možno môže vyzerať predná BMW oblička masky chladiča, ktorá sa rovnako skláňa smerom nadol až k spodnej hrane ako je to pri BMW radu 4 Coupé. Tieto mriežky naznačujú to, že motor potrebuje dýchať, a musí ho niečo chladiť.

Nové BMW radu 4 Cabrio 2020
ZDROJ BMW

Súčasťou štandardnej výbavy sú Full-LED svetlomety a na požiadanie vám vedia dodať aj Adaptívne LED svetlomety s laserovou technológiou BMW Laserlight. Tento prvok výbavy zahŕňa aj zákrutové svetlomety a adaptívne zákrutové svetlomety s variabilným osvetlením vozovky upraveným pre jazdu v meste a na diaľnici. Pri rýchlostiach nad 60 km/h zvýši laserové osvetlenie BMW Laserlight dosah svetelného kužeľa diaľkových svetiel až na 550 metrov a zároveň dynamicky sleduje tvar cesty.

Interiér: štyri sedadlá ponorené v prémiovom duchu športovej elegancie.

Spojenie športového ducha a kusu elegancie, ktorým je exteriér nového BMW radu 4 Cabrio sa prenáša do interiéru.
Prístrojová doska a stredová obrazovka Control Display vytvárajú v novom modeli BMW radu 4 Cabrio zoskupenie veľkoplošných displejov a orientujú sa na vodiča.

Nové BMW radu 4 Cabrio 2020 interiér
Nové BMW radu 4 Cabrio 2020 interiér

Štvor- a šesťvalcové motory s technológiou BMW TwinPower Turbo a mild hybridná technológia pre lepšiu dynamiku a vyššiu účinnosť.
Nový model BMW M440i xDrive Cabrio využíva, rovnako ako aj naftové motory, mild hybridnú technológiu. Vďaka výkonnému 48 V štartér-generátoru a druhej batérii dokáže počas brzdenia uskladniť a rekuperovať oveľa viac energie. Táto energia sa následne využije v elektrickom systéme vozidla a okrem toho zníži zaťaženie a zvýši výkon spaľovacieho motora. Štartér-generátor poskytuje dodatočný výkon 8 kW (11 k), čím zaručuje dynamickejšie predbiehanie a svižnejšie rozbiehanie.

Spolu s radovým 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k) pod kapotou vlajkového modelu obsahuje paleta pohonných jednotiek aj dva 4-valcové benzínové motory s výkonom 135 kW (184 k) v novom modeli BMW 420i Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 5,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 140 – 131 g/km) a 190 kW (258 k) v novom modeli BMW 430i Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147 – 138 g/km). Naftový 4-valcový motor s výkonom 140 kW (190 k) poháňa model BMW 420d Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 4,5 – 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119 – 111 g/km). Táto výnimočná pohonná jednotka, rovnako ako aj radový 6-valcový motor v modeli BMW 430d Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 5,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147 g/km podľa WLTP, hodnoty NEDC budú nasledovať neskôr), využíva technológiu BMW TwinPower Turbo a dvojstupňový systém preplňovania. Aj BMW M440d xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 165 g/km podľa WLTP, hodnoty NEDC budú nasledovať neskôr) spája dve turbodúchadlá rôznej veľkosti, aby zaručovali mimoriadne intenzívny nárast výkonu. Všetky modely spĺňajú emisnú normu Euro 6d.

Všetky modely štandardne s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic, na požiadanie s radiacimi páčkami a s novou funkciou Sprint.
Prvý raz sa stalo, že všetky verzie nového modelového radu BMW radu 4 Cabrio dostanú v štandardnej výbave 8-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic. Najnovšia verzia automatickej prevodovky svojimi upravenými vlastnosťami radenia a vyššou účinnosťou presahuje tradičnú úlohu presúvania krútiaceho momentu z motora na kolesá.

Súčasťou štandardnej výbavy modelov BMW M je 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport, ktorá je štandardne dodávaná do vozidiel BMW M a modelov M Sport. Na požiadanie sa teraz dodáva už aj do všetkých ostatných modelov. Ponúka ostrejšiu dynamiku radenia a v spojení s ňou sa na volante nachádzajú aj radiace páčky. Novinku predstavuje funkcia Sprint, ktorá upravuje výkon motora a charakter radenia, aby poskytla v stredných otáčkach maximum dynamiky na zrýchľovanie ako aj na predbiehacie manévre.

Zvýšená tuhosť karosérie a na mieru naladený podvozok.
Extrémne vysokú tuhosť karosérie zlepšuje pridanie ďalších prvkov ako špecifické výstuže pre kabriolet, hliníkový ochranný panel pod prednou časťou a bočné prahy s mimoriadne vysokou torznou tuhosťou. Výsledkom je, že statická tuhosť karosérie nového modelu BMW radu 4 Cabrio sa oproti predchodcovi zvýšila o 4 percentá. Inteligentný mix materiálov slúži na zníženie hmotnosti a zvýšenie bezpečnosti pri náraze. Nízke ťažisko vozidla, lepšie aerodynamické vlastnosti a špeciálne nastavenie geometrie podvozka, uloženia a celkové naladenie vyústili do ostrejších jazdných vlastností, lepšej ovládateľnosti a vyššej precíznosti.

Štandardný podvozok aj verzia M Sport dostali špeciálne naladené tlmiče. Zákazníci si môžu vybrať aj Adaptívny M podvozok s elektronicky ovládanými adaptívnymi tlmičmi. Obe verzie podvozka sa dodávajú s variabilným športovým riadením. Nový model BMW radu 4 Cabrio sa štandardne dodáva so 17-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Na požiadanie dodávané brzdy M Sport poskytujú možnosť výberu modro alebo červeno nalakovaných brzdových strmeňov.Strecha Nového BMW radu 4 Cabrio  Zdroj BMW

Štandardná výbava nových vlajkových modelov BMW M440i xDrive Cabrio a BMW M440d xDrive Cabrio obsahuje 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin a plne elektronicky ovládaný a plne variabilný samosvorný zadný diferenciál. Ten je v spojení s odpružením M Sport alebo s Adaptívnym M odpružením na požiadanie dostupný aj pre modely BMW 430i Cabrio a BMW 430d xDrive Cabrio.

Alternatívu k štandardnej výbave BMW radu 4 Cabrio predstavuje model M Sport s prvkami ako extra široké otvory na nasávanie vzduchu v prednej časti a výrazne tvarovaný zadný nárazník, odpruženie M Sport, 18-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, sedadlá čalúnené M špeciálnou kožou Vernasca, plochy na opretie kolien na oboch stranách stredovej konzoly ako aj ďalšie špeciálne vytvorené prvky interiéru. Výbavu môže obohatiť aj balík prvkov M Sport Pro, ktorý pridáva 19-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, športový zvuk vstupujúci aj do interiéru a hi-fi ozvučenie.

Doplnky exteriéru sivej metalickej farby Cerium Grey vytvárajú dodatočné identifikačné prvky modelov BMW M a môžu sa spájať aj s balíkom exteriérových doplnkov M Carbon. Navyše od začiatku predaja nového modelu BMW radu 4 Cabrio bude k dispozícii aj široká ponuka prvkov M Performance Parts.

ZDROJ: BMW

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *