Canon predstavil niečo na čo sa dlho očakávalo. Nový fotoaparát, ktorý bude mať dokonalé fotky a aj video. Reč je o Canon EOS-1D X MARK III. Čo všetko v sebe má?

 

Canon EOS-1D X MARK III oznámil vývoj fotoaparátu, ktorý by mal nasledovať v šlapajach svojho staršieho brata. Ten starší model si najmä obľúbili fotografovia športu a divokej zveri po celom svete.

 

V prvom rade nový Canon prichádza s novou érou rýchlosti a presnosti automatického zaostrovania, pretože je vybavený novým  AF snímačom s 28násobne väčším rozlíšením, než jeho predchodca.

Využíva najmä pokročile algoritmy s technológiou hlbokého učenia a neprekonatelné sledovanie zaostrenia v každej situácii. V režime živého náhľadu videozáznamu naviac využíva technológiu Dual Pixel CMOS AF, s ktorou dosahuje zaostrovanie v približne 90 x 100 percentách plochy snímača s 525 oblasťami AF. Vďaka automatickému zaostrovaniu s širším rozsahom EV nebolo zaostrovanie nikdy presnejšie a pohodlnejšie.

 

Nový Canon EOS-1D X MARK III je stvorený ako pre nové fotografie tak aj pre video

S novým snímačom Canon CMOS a s novým výkonným procesorom DIGIC je kvalita obrazu pri vysokej cistilovist ISO ešte väčšia, a to isté platí aj pri rozlišení videa, ktoré môžete točiť pri 4k 60p.

Veľkou výhodou je to, že video môžete točiť aj vo formáte RAW, alebo 10bitového videa vrátane Canon Log, ktoré sú interne nahrávané na karty CFexpress. Veľkou výhodou tohto fotoaparátu je aj nový inteligentný hľadáčik, ktorý zaisťuje pripojenie objektu v reálnom čase s nulovou odchýlkou.

 

Komunikácia s fotoaparátom?

Rýchle doručenie spraveného materiálu je ďaľším dôležitým krokom pre profesionálov.

Preto je fotoaparát EOS-1D X MARK III vybavený funkciou Wi-Fi, Blueotooth s nízkou spotrebou energie a GPS pre bezproblémovu komunikáciu.

Vždy je pripravený podať excelentný výkon.

Fotoaparát EOS-1D X Mark III bol radikálne vylepšený, aby podal skutočne nezabudnuteľný výkon.

Fotoaparát dokáže ponúknuť až vysoko snímkovaciu frekvenciu 16sn./s pomocou optického hľadáčika, ale aj takisto 20sn./s s pomocou mechanickej, alebo elektronickej závierky v režimu živého náhľadu pri plnohodnotnej priebežnej automatickej expozícii a automatickému zaostrovaniu.

 

Fotoaparát je spravený tak, aby vynikol vo všetkých oblastiach. Ponúka batériu LP-E19 s mimoriadne vylepšenou výdržou batérie, ako aj nové osvetlené tlačítka s multiovladačom nového ovládania volby AF bodu pomocou tlačíka AF-ON.

Telo je spravené zo zliatiny horčíku, ktoré je odolné voci poveternostným vplyvom.

 

ZDROJ aj fotografie pochádzajú zo stránky CANON.CZ

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *