Panasonic Lumix DC-G9: Jeseň v hľadáčik

Panasonic Lumix DC-G9 prišiel s novými funkciami, ktoré by mohlo potešiť nejedného nadšenca jesene. Viaceré funkcie prišli s vylepšeniami. Aké sú?
 

Panasonic Lumix DC-G9 je kompaktný fotoaparát, ktorý budete chcieť mať po ruke pri každej jednej príležitosti.

Jeseň patrí medzi veľmi inpiratívne ročné obdobia, ktoré potešia nejedno oko fotografa. Mnohí z nás milujú tie jesenné fotografie, ktoré majú v sebe ten zlatisto-úchvatný feeling.

Kompaktná digitálne jednooká bezzrkadlovka Lumix DC-G9 prišla so špičkovou kvalitou obrazu a s jedinečnou farebnosťou, ktorá umocňuje nejednu výslednú kvalitu každej vašej vyhotovenej fotografie.

Nová bezzrkadlovka prichádza vybavená s 20,3 Mpx digitálnym Live MOS senzorom. Keďže fotoaparát prichádza s tak kvalitným  senzorom, tak nemáte problém zachytiť obraz s 80 Mpx rozlíšení nielen v JPEG, ale aj v RAW formáte, čo vám vpodstate otvorí nové pokročilé možnosti úpravy a spracovania fotografií.

Zrkadlovka prichádza s režimom 6K PHOTO 

Už, keď sme začali s tou jesennou tematikou hneď na začiatku článku, tak pri fotografovaní prírody sa môžete plne spolahnúť na schopnosti bezzrkadlovky Lumix DC-G9. Podľa nám dostupných informácií by mal fotoaparát byť schopný predvídať, tzn žiadna situácia by ho nemala prekvapiť, pretože funkcia 6K PHOTO dokáže zachytiť aj pri 30 fps neočakávané zábery. Následne je možné najkvalitnejší záber možné extrahovať do 18Mpx JPEG obrázku.

Mnohých z vás možno poteší aj funkcia duálnej stabilizácia obrazu, ktorá by si mala poradiť s absenciou statívu a chvením rúk, čo by mohol každý jeden z vás oceniť pri prechádzaní sa po vonku, počas tohto nádherného obdobia, ktoré nás momentálne čaká. Skvelý OLED hľadáčik, ktorý vám umožní kontrolu nad tým, čo chcete práve odfotiť. OLED hľadáčik by vám mal uľahčiť nastavovanie, ak budete náhodou fotiť proti slnku.

Aká je konektivita fotoaparátu?

V prípade zdieľania fotografií s blízkymi sa o to postará možnosť elektronickej komunikácie, ktorá je vhodná ak si chcete náhodou hneď niečo zdieľať aj na vaše sociálne siete. Lumix G ponúka okrem elektronickej komunikácie aj štandartnú konektivitu pomocou klasického kábloveho pripojenia, alebo aj pripojenia cez WiFi či Blueotooth. Tzn. práca s týmto fotoaparátom vám skôr uľahčí život vďaka takejto konektivite, než sťaží.

Fotografie, ako aj podrobné technické parametre si môžete nájsť na tomto odkaze.

Cena Lumix DC-G9 by mala byť za (iba telo): 1099 eur

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *