Zdá sa tak, že obľúbený prehliadač od Google s názvom Chrome, by sa mal zrýchliť na mnohých platformách. Nová aktualizácia ho vylepší.

Obľúbený prehliadač Chrome prejde zopár zmenami, ktoré by ho mali zrýchliť na viacerých platformách.

Nové zlepšenie sa bude dotýkať smartfónov s Android, ako aj notebooky s Chromebook a verziami Windows. Samotný Google pripomína, že Chrome sa zlepší vo viacerých aspektoch. Jedným z nich bude 5x menšia záťaž pre CPU najmä od verzie  87. Ak ju ešte nemáte, tak si ju môžete stiahnúť pre Windows. Samozrejme túto aktualizáciu si viete aj skontrolovať cez okno prehliadača.

Ďalšou novinkou zo série záťaž procesoru, bude aj úspora energie, čo dospeje k výdrži batérie o 1,5 hodiny. Taktiež zaujímavosťou bude aj zrýchlenie pri pohybe späť (o stránku naspäť). Rýchlosť v rámci všetkého ako aj prepnutia a načítania predchádzajúceho obsahu sa zvýši o 20%.

Chrome 87 s vylepšeniami! Bude ešte rýchlejší
Chrome 87 s vylepšeniami! Bude ešte rýchlejší

Ďalšou skvelou novinkou bude aj písanie príkazov priamo do riadku s adresou. Tzn. pri používaní Google (vyhľadávač). Ak teda zadáte danú položku, tak sa vám zobrazia aj príslušné príkazy, ktoré boli zadané na základe vašich kľúčových slóv.

Ďalším zlepšením je možnosť napísať niektoré príkazy priamo do riadku s adresou. Budete musieť používať Google ako vyhľadávač. Po zapísaní názvu položky sa tak okrem výsledkov vyhľadávania zobrazia príslušné príkazy na základe vami zadaných kľúčových slov.

Zdroj: Chromium blog

Reklama
Reklama
Share: