Prichádza novinka od Google, ktorá bude umiestnená v prehliadačoch Chrome. Táto novinka prinesie pomalým webom dokonca aj odznak hanby, ktorý ich možno bude stáť pozornosť čitateľov a ľudí, ktorí daný web navštevujú.

 

Google oznámil novinku pre webový prehliadač Chrome. Novinka by mala čoskoro začať upozorňovať čitateľov na to, že ako sa dokážu rýchlo načítať dané webové stránky, ktoré používatelia navštevujú. Google weby začne analyzovať cez nástroje akými sú PageSpeed Insights a Lighthouse. Všetky informácie, ktoré zhromaždia tieto webové nástroje môžu zabezpečiť pomalému webu dokonca aj odznak hanby, ktorý sa viac menej podobá na pôvodné logo prehliadača Edge. Rozpoznanie zdravých(rýchlých) a pomalých webových stránok sa bude dať odteraz ľahko rozpoznať a ak bude stránka zdravá, tak získa indikátor načítania webu zelenej farby.

Pre pomalé stránky táto novinka znamená to, že ak pôjdete na web ako používateľ, tak už dopredu budete vedieť, či je problém vo vašom internetovom pripojení, alebo priamo na stránke, ktorú ste navštívili. Pre stránku odznak hanby môže znamenať to, že bude nútiť prevádzkovateľa webu zlepšiť si web a optimalizovať ho.

Google Chrome

Pomalé weby dostanú budú mať odznak (vľavo), rýchle weby získajú zelený odznak (vpravo). Zdroj: Google

Zdroj: Google

Reklama
Share: