Dá sa povedať, že Google si na záver septembra prichystal dávku noviniek a medzi ne napríklad patrí aj novinka, ktorá ponúkne omnoho pokročilejšie riešenie aké ponúkali jeho predchodcovia. Viac sa dočítate v článku

Spoločnosť Google na svojej prezentácii predstavila nielen nové smartfóne, ale aj priniesla novinky z TV oblasti. Jednou z nich je nový Chromecast s funkciou Google TV.

Podľa všetkého sa spoločnosť pokúsi priniesť omnoho pokročilejšie riešenie než jeho predchodcovia. Novinka prichádza s vlastným rozhraním, ale aj diaľkovým ovládačom. Zo začiatku sa Vám môže zdať, že Chromecast prináša podobný dizajn, ako jeho predchodca. Nie ste ďaleko od pravdy. Kábel HDMI plus si viete z neho zapojiť priamo do televízora alebo AV prijímača. Nový Chromecast získava energiu prostredníctvom dodávaného USB adaptéra / USB-C.

Chromecast prinesie okrem vylepšeného hardvéru aj podporu 4K spolu s HDR10+ a HDR10. Čo sa týka zvuku, tak podporuje Dolby Vision spolu s Dolby Digital a Digital Plus s Dolby Atmos.

Chromecast s Google TV prislúšenstvo
Zdroj: GizChina

Chromecast s Google TV ako sme už vyššie spomínali prichádza aj s diaľkovým ovládačom, ktorý má bočné tlačidlá hlasitosti a vyhradené tlačidlá pre Google Assistanta prípadne Youtube a Netflix.

Ak si myslíte, že si s ovládačom nezahráte, tak sa mýlite.

Nový ovládač má zabudovaný aj akcelerometer, ktorý môžete použiť na hry. Na pripojenie používa Bluetooth a aj Infraport IR pre TV, Soundabary a Recievery.

Čo sa týka rozhrania.

Vrámci rozhrania máte OS Android TV, ktoré by sa časom mohlo zmeniť na nové rozhranie Google TV – môže pripomínať Apple TV alebo Amazon Fire TV.

Cena Vás prekvapí

Chromecast si v USA budete vedieť zakúpiť za 50 dolárov. Medzi ďalšími krajina ako sú Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Španielsko a Veľká Británia si ešte budete musieť chvíľu počkať. Predaj je tam naplánovaný na 15. októbra.

Chromecast Google TV - pripojenie
Zdroj: GizChina

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: