Mnohí z nás sa sem tam uberajú k zakúpení nového smartfónu z druhej ruky. Mnoho krát sa, ale stáva to, že nový iPhone môže byť aj FAKE, alebo si to o ňom myslíme. Ako sa vieme voči „FAKE“ ochrániť? Poradíme vám.

Mnoho krát sa stane to, že na nový iPhone nemáme. Vtedy uvažujeme, že či si zoberieme splátky, alebo si zariadenie kúpime po čase z druhej ruky. V tom momente nastáva chvíľa, kedy začneme uvažovať aj nad tým, že či nás náhodou niekto nechce oklamať. Nenechajte sa. My vám poradíme, čo si treba skontrolovať pred kúpou.

V prvom rade vždy, keď idete za kupcom nového iPhone, alebo iného zariadenia je dobré mať od neho predom overené IMEI / sériové číslo. Ako na to?

Stačí navštíviť stránku Apple ,kde zadáte číslo IMEI, alebo sériové číslo.

Kde nájdete tieto informácie, alebo predajca? Nájdete ho v závislosti od produktu

 • na povrchu produktu,
 • na Macu po vybratí položky O tomto počítači Mac v menu Apple,
 • na iPhone, iPade, iPode touch, iPode alebo Apple Watch v menu Nastavenia > Všeobecné > Informácie.
 • vo Finderi alebo v iTunes, ak sa váš produkt synchronizuje s počítačom.

 • Ak váš produkt nemáte, alebo ho neviete zapnúť

  • Ak stále máte pôvodné balenie produktu, sériové číslo nájdete na štítku s čiarovým kódom.
  • Sériové číslo produktu nájdete aj na jeho pôvodnom bločku alebo faktúre.
  • Možnosť overenia môžete spraviť aj cez TÚTO stránku!

 

Kontrola IMEI cez Apple stránku
Kontrola IMEI cez Apple stránku

 

Po zadaní tohto čísla sa vám zobrazí stránka, s tým že či sa jedná o skutočný iPhone, alebo je to len obyčajný FAKE, keďže každý iPhone/ iPad/ Mac / iMac majú svoje vlastné sériové číslo. Po zadaní čísla sa vám zobrazí táto stránka s kontrolnými údajmi ako sú stav platnosti záruky, alebo prípadný nárok na opravy a pod.

Overenie Apple cez sériové číslo
Overenie Apple cez sériové číslo

 

POZOR! Ak si kupujete zariadenie zo zahraničia, tak v prípade Apple je vždy len rok záruka na servis, preto je dobré si nechať pozrieť dokedy platí ta vaša na zakupovanom zariadení. Keď tam nie je, tak stačí len dúfať, že zariadenie sa vám nepokazí skôr, než mu vyprší jednoročná záruka.

Ak si kupujete zariadenia, tak myslíte na to, že nebolo by zlé mať k nim aj krabicu, ako aj kedysi „bohaté“ príslušenstvo, ktoré Apple už nebude po novom dodávať od iPhone 11 a vyššie.

Prajeme veľa šťastia pri kúpe zariadení z druhej ruky.

 

Reklama
Reklama
Share: