Ako sa u nás spúšťa 5G sieť, tak inde sa vypúšťa už 6G. Čínska spoločnosť vyslala na obežnú dráhu zeme satelit, ktorý by mal poskytovať 6G sieť.

Čínska spoločnosť Yicai Global vypustila prvý satelit novej generácie pokrytia. Reč je o 6G sieti, ktorá by mala nastúpiť po tej 5G.

Raketa, ktorá bola vypálená z vypúšťacieho centra v meste Taiyuan dnes opustila zem. So správou prišla čínska centrálna televízia (CCTV), ktorú prevzal portál asiatimes.

Po novom tak experimentálny satelit 6G sa zaradí k trom, ktoré už boli vypustené na obežnú dráhu, pričom mnoho ďalších komerčných bolo vyslaných na diaľkový prieskum. Tieto satelity vyvinula argentínska spoločnosť Satellogic.

Prečo práve 6G satelit?

Totiž 6G satelit by mal byť prevažne využívaní pre overovanie výkonu technológie vo vesmíre. Podľa všetkého by táto sieť mala byť rýchlejšia než je 5G, pričom vo vesmíre by mala slúžiť pre dosiahnutie diaľkovej komunikácie s menším výstupným výkonom.

Nový satelit tiež má aj nie len že opticky diaľkovo snímať, ale mal by monitorovať aj dopad výfukových plynov, či predchádzať lesným požiarom. K jeho funkciám sa tiež priráta aj ochrana vody a povodne (satelitné snímky + údaje) Ako dodala China Daily, tak technológia je v plienkach a potvrá, kým sa do 100% výkonu vyvinie.

 

Zdroj: asiatimes

Reklama
Reklama
Share: