Rok 2021 zrejme nepoteší používateľov starších mobilných zariadení s Android. V roku 2021 sa očakáva to, že niektoré staršie zariadenia stratia aktualizácie.

K životu patrí občas aj niečo čo stratíme, aj keď nechcene, ale predsa. Dôvod je jednoduchý. Aj vývojári opúšťajú niektoré zariadenia s aktualizáciami, preto aby mohli napredovať.

Očakáva sa v novom roku 2021 to, že prehliadanie niektorých webových stránok by mala byť menej bezpečné, pre staršie smartfóny. Pre vašu vlastnú bezpečnosť, preto budeme odporúčať vymeniť vaše zariadenia, aby ste sa cítili bezpečnejšie na internete. Podľa zdroja už teraz vieme to, že telefóny, ktoré majú staršiu verziu Androidu ako je 7.1.1 Nougat stratia zabezpečený spôsob prístupu na internet, kvôli zmene certifikátov.

Toto vypínanie certifikátov prestane platiť od 11. januára 2021, pričom posledné krížové partnerstvo stratí právoplatnosť 1. septembra 2021. Možno tip pre vás bude doinštalovanie si prehliadača Firefox. Prečo? Totiž Firefox má vlastné úložisko certifikátov.

Podľa Let’s Encrypt, sa povráva o tom, že asi 33,8% používateľov stále používa verziu Androidu v Google Play s verziou 7.1. a podľa všetkého upozorňujú, na to aby títo používatelia prerušili skôr používanie týchto zariadení. Tzn. ak máte telefón z roku 2016/ 2017 tak sa to zrejme bude vás dotýkať.

Zdroj: Engadget

Reklama
Reklama
Share: