Do segmentu bezdrôtových slúchadiel pribudol ďalší hráč, ktorého neradno opomínať. Základná idea slúchadiel Outlier Air je jednoduchá, sloboda.

Nie ste obmedzovaný káblami, slúchadlá stačí vybrať zo štýlovej krabičky. Tá sa okrem ochrany slúchadiel stará aj o ich nabíjanie.

Prvý kontakt s týmito slúchadlami bol trošku rozpačitý, po vybratí z krabičky odporúčam preštudovať návod na použitie, slúchadlá totiž nie sú vo vyhľadávacom móde pripravené na párovanie.  Avšak po spárovaní s telefónom to bolo už o inom.

Creative Outlier Air SE Sport

Slúchadlá umožňujú okrem prehrávania hudby, telefonovať a v stereo režime, ale aj ovládať asistentov Siri a Google pomocou hlasu.  Priamo pomocou tlačidiel na slúchadlách môžete spustiť /zastaviť prehrávanie hudby, dvíhať telefonáty, ale aj meniť hlasitosť telefónu bez toho, aby ste ho vybrali z vrecka. Toto bohužiaľ mnoho konkurentov zanedbalo.

Obe slúchadlá sú takmer totožné ponúkajú moderný dizajn a sú ovládané jedným tlačidlom na boku.  Slúchadlá Outlier Air sú oproti konkurencii trošku hrubšie, čo však je vyvážené dlhšou výdržou batérie. Napriek svojej hrúbke z ucha takmer nevytŕčajú a okrem toho v uchu výborne držia.

Skôr ako sa budeme venovať kvalite zvuku predstavme si parametre slúchadiel. Tým pravdepodobne najdôležitejším je ich výdrž. Tá je až neuveriteľných 10 hodín aktívneho počúvania hudby, pričom výrobca poznamenáva, že konkurenti sú ďaleko za ním. Konkurencia sa pohybuje okolo 6-7 hodín. Týchto desať hodín však rozširuje obal slúchadiel, ktorý sa stará o rýchle dobíjanie dokáže dobiť slúchadlá až dvakrát na plné nabitie. Celkovo na jedno nabitie si môžete užiť až 30 hodín hudby. Obal dobijete pomocou stále obľúbenejšieho USB-C konektora.

Slúchadlá sú vďaka štandardu IPX5 odolné proti striekajúcej vode, alebo potu, čo oceníte najmä v letných horúčavách. Váha týchto slúchadiel je príjemných 10 gramov.

Určite oceníte aj technológiu Bluetooth 5.0, ktorá sa postará o kvalitu prenosu medzi vaším zariadením a slúchadielkami. Sľubuje vyššiu kvalitu prenosu až do vzdialenosti 10 metrov a podporu kodekov AAC, AptX a SBC. Slúchadlá sa automaticky pripájajú k spárovanému telefónu po vytiahnutí z obalu a po vložení sa zase odpoja. Nemusíte ich nikde zapínať/vypínať všetko funguje automaticky.

Tieto slúchadielka som používal s dvomi zariadeniami. Pri staršom iPhone SE, ktorý podporuje „len“ Bluetooth 4.2 prenos zvuku nebol na 100%, čo bolo najvýraznejšie ak počúvate hudbu pri behu. Napriek tomu telefonáty bolo počuť aj napriek relatívne zlým podmienkam, telefonovanie počas cyklistiky a podobne. Avšak pri prechode na iné zariadenie tento problém s prenosom zvuku zmizol a  slúchadlá sa stali nenahraditeľnou súčasťou pri každodennom živote.

Kvalita zvuku je na vysokej úrovni a pokiaľ slúchadlá nemáte na maximálnej hlasitosti nebudete nikoho okolo seba rušiť. Slúchadlá majú vyvážený výkon a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok z počúvania hudby.

Plusy

Výdrž, kvalita zvuku, váha, dizajn

Mínusy

Trošku náročnejšie párovanie

Cena 79,99

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *