Je to viac ako rok, kedy nám známy výrobca DJI priniesol nový všestranný dron nesúci názov Mavic MINI. Koncom minulého roka však prišiel jeho nástupca DJI MINI 2, pričom z názvu vypadlo slovko „Mavic“.

Tak ako jeho predchodca, aj nová generácia si zachováva kompaktné rozmery a pôvodnú váhu 249 gramov, vďaka čomu nepodlieha registrácii.

Fotografovanie a natáčenie videa

Dron sa vďaka kompaktným rozmerom zmestí takmer všade a sotva si ho všimnete aj vo fotovaku. 

Poďme sa pozrieť na parametre. MINI 2 používa rovnaký 1/2.3″ CMOS senzor ako jeho predchodca s 12 Mpx rozlíšením. Avšak, každý fotograf určite ocení novinku, ktorou je možnosť fotenia snímok nielen do JPEG formátu, ale aj do RAW-u, čo umožňuje ich lepšie spracovanie. Poteší aj možnosť nastavenia expozície snímok. 

Natáčanie videa sa dočkalo zaujímavého upgrade / vylepšenia. Model MINI 2 určite poteší možnosťou nahrávania videa až v 4K pri 30 snímkach za sekundu. Napriek tomu, že dron „má rád viac svetla“,  nesklame ani v horších svetelných podmienkach. Aj počas „modrej hodinky“ viete natočiť skvelé zábery.

Testujeme nový DJI Mavic Mini 2!
Testujeme nový DJI Mavic Mini 2!

Dojmy z letu

Dron ma prekvapil svojou ovládateľnosťou, správal sa excelentne aj v zlých poveternostných podmienkach. Aj napriek silnejšiemu vetru sa dron správal kultivovane a darilo sa mu držať sa namieste, avšak za cenu mierne zvýšenej spotreby batérie. Oficiálna dĺžka letu sa oproti minulej generácii zvýšila o 1 minútu – na 31 minút. Skutočná dĺžka letu bola približne rovnaká. Aj dolet DJI MINI 2 sa v ideálnych podmienkach zvýšil na 10 km.

Potešil ma absolútne / od základov prerobený ovládač, ktorý je jedným slovom úžasný. Vynikajúco sedí v ruke a Vy máte pocit, že všetko je na tom správnom miestne. Všetko je intuitívne a ľahko pochopiteľné, ovládanie zvládne hravo aj úplný začiatočník. Dokonca ho môžete nastaviť tak, aby Vám dobíjal Váš smartfón. / Dokonca si na ňom môžete nastaviť aj dobíjanie Vášho smartfónu. Komunikácia medzi dronom a ovládačom bola rýchla a obraz sa prenášal veľmi plynule.

Testujeme nový DJI Mavic Mini 2! Toto sa zmenilo
Testujeme nový DJI Mavic Mini 2! Toto sa zmenilo

Čo mi však chýbalo, boli senzory vyhýbania sa prekážkam, čo by pomohlo menej skúseným používateľom, aby si zariadenie nepoškodilo.

Na záver by som len dodal, že napriek malým rozmerom a nízkej váhe, dron letí naozaj sebavedomo a určite by som ho zaradil medzi jednoduchý a univerzálny nástroj, ktorý sa ľahko prepravuje a ešte ľahšie ovláda. 

 

Ďakujeme za zapožičanie drona nášmu partnerovi dronerepublic.sk

Reklama
Share: