Spoločnosť pár dní dozadu poslala novinárom pekný pozdrav. Ten pozdrav sa týkal toho, že sa chystá firma opäť raz vzlietnuť. Po novom sme tak dnes mohli spoznať nový model DJI Mini 2.

Spoločnosť DJI je už dlhodobo známa ako popredný výrobca lietajúcich dronov, ktoré nám majú vytvárať nezabudnuteľné video momenty.

K tým momentom samozrejme prispeli najprv prvé modely Phantom verzií dronov, neskôr Mavic modelmi a aktuálne sú to už tak malé drony, s ktorými viete vyčarovať naozaj krásne zábery a nestoja ani až tak veľa.

Medzi ne sa ráta napríklad DJI Mini 2, ktorý spoločnosť dnes predstavila. Novinku s hmotnosťou 249 g, ako mal jej predchodca budete mať naozaj čo do video sveta povedať. Síce ako ukázali testy pri jednotke, tak verzia Mini nie je vhodná do zlých poveternostných podmienok.

Je to oficiálne! Poznáme DJI 2 Mini
Je to oficiálne! Poznáme DJI 2 Mini

Batéria a jej výdrž

Každopádne novinka prichádza s výdržou batérie až 31 minút, avšak pozor myslíme na to, že ak fučí, tak jej doba počas návratu sa neustále skracuje. Podľa DJI je novinka schopná odolať rýchlosti vetra medzi 29 + 38 km/h, pričom vyletí až do 4000 m. Podľa DJI, vám tak už neuniknú ani zábery na horách.

K novému modelu prichádza aj nový spôsob transformovania dát posielaných z drona tzv. OcuSync 2.0, ktorá by mala pri novom Mini 2 prenášať video až do 10 km pri HD videu.

 

Reklama

Stabilizácia videa

O stabilizáciu videa sa postará 3-osý kardan, ktorého kamera dokáže snímať až 4k/ 30 fps video. Ak budete chcieť fotiť, tak si nový dron pre vás prichystal 12 MPx fotoaparát.

Fly Spots

S novinkou prichádzajú aj nové zážitky. Že neviete, kde máte vzlietnuť? Dopredu si naplánujte v Appke Dji Fly miesto, kde chcete vzlietnuť, bez toho aby vás predtým rozbolela hlava. V rámci aplikácie budete aj vedieť, že kto kde presne lieta a nenarazí tak na seba.

CENA?

Cena novinky je 459€ v základnej výbave. Verziu – Kombo kúpite za cenu 599€.

Ak vás zaujíma možnosť, kde si ho viete kúpiť, tak náš partner DroneRepublic.sk vám poradí pri výbere drona, alebo inej techniky od DJI.

Zdroj: DJI

Reklama
Reklama
Share: