Spoločnosť DJI predstavila prvý FPV dron, ktorý môžete ovládať pomocou pohľadu z jednej osoby.

DJI predstavila svoju novinku – tzv. prvý dron z vlastnej produkcie, ktorý nesie označenie FPV teda DJI FPV.

FPV je v skratke dron, ktorý vieme ovládať pomocou okuliarov pilota, teda zážitok z jeho pilotovania môže byť ešte o mnoho hlbší, než sa zdá. FPV drony sa zvyčajne využívajú na natáčanie videa pričom umožňuje aj zvládať prvky akrobácie, čo je vlastne bežné pri FPV dronoch. DJI FPV je tak určený primárne nie len pre profesionálnych pilotov dronov, ale aj pre začínajúcich. Každopádne z vlastnej skúsenosti, ak nechcete rozbiť hneď na začiatku dron za 1300 eur, tak vám odporúčam si najprv zaobstarať obyčajného klasického drona.

Vysvetlíme vám prečo.

Z vlastnej skúsenosti vieme to, že pri dronovi treba rátať s tým, že musíte rátať s brzdnou dráhou. Teda ak robíte záber, kedy letíte plnou rýchlosťou popred stromy, tak sa môže stať to, že ako letíte, tak si neuvedomíte, že ho musíte zabrzdiť a odrazu dron skončí v strome, prípadne na zemi rozbitý. Druhým príkladom je let popod konštrukcie, ktoré sú zo železa a tie vám vedia pekne znepríjemniť let. Ale dosť bolo o skúsenostiach.

DJI FPV

Umožňuje automaticku detekciu prekážiek, teda či už spomalý, alebo zrýchli pri rôznych prekážkach. Všetko samozrejme môžete aj manuálne pilotovať, avšak ako sme vyššie písali, treba si uvedomiť viacero faktorov.V rámci ovládania prichádza naďalej presnejšie ovládanie dynamického pohybu dronu. V rámci aplikácie si môžete všetko najprv vyskúšať na nečisto. Pozor! Dron je schopný letieť až 140km/h. pričom z 0/100 km/h je za 2 sekundy. Ak sa pozrieme na okuliare, tak tie majú dosah až 4 kilometre, len potom treba myslieť na to, že video budete mať v okuliaroch až 720p pri 120fps. Skvelou revolučnou novinkou je aj umožnenie pilotovania pomocou ovládaču do jednej ruky a v druhej môžeme pilotovať pomocou gest a pohybov ruky.

K týmto fíčurkam zatiaľ nemáme podrobné informácie, avšak produktové video to naznačuje. Cena dronu sa bude pohybovať za celý set od 1300 eur vyššie. V Českej republike to je 35 999 Kč.

 

Zdroj: apnews.com/press-release

Reklama
Share: