Zdá sa tak, že služba Spotify sa chystá spoplatniť to čo sme si obľúbili. Sú nimi exkluzívne obsahy z kategórie podcastov.

Zdá sa tak, že po novom si za exkluzivitu v Spotify zaplatíme.

Ak sa tak spoplatní exkluzivita, tak to bude možno znamenať koniec pre obľúbené podcasty. Po novom sa chystá Spotify spustiť extra balík, ktorý urobí predplatné pre svoj exkluzívny obsah z kategórie podcastov. To znamená, že po novom ak budete chcieť počúvať svoju obľúbenú reláciu, alebo exkluzívne epizódy, tak za ne si extra priplatíte.

Tento poplatok sa nedotýka obyčajného premium predplatného (bez reklám Spotify). Toto rozhodnutie sa asi nepočúva dobre, pretože samotná aplikácia Spotify preinvestovala do posilnenia podcastov viac než 600 miliónov dolárov. Z toho vyplýva už len jedno, že Spotify chce peniaze naspäť.

Tieto špekulácie sa potvrdzujú aj po novom, kedy Spotify spustilo prieskum, kedy sa snažilo získať názor na formu predplatného a jeho cien. Bolo to od 3 do 8 dolárov mesačne.

Po novom, tak vzniknú asi nové plány, ktoré či už pridajú, alebo vylúčia nejaké služby a možnosti ako aj napríklad bez počúvanie bez reklamy.

Zdroj: gizmodo

Reklama
Reklama
Share: