Spoločnosť, ktorú poznáme pod modrým nápisom a logom Facebook sa chystá zmeniť svoje produkty kvôli tomu, aby boli dané služby firmy ľahšie rozpoznateľné pre zákazníka. Facebook tým reaguje na nejasnosť spoločnosti od sociálnych médií.

Dnes spoločnosť Facebook ukázala svetu svoje nové logo, ktorým chce odlíšiť svoje služby spoločnosť od služieb sociálnych médií. Nižšie si môžete všimnúť, že Facebook sa rozhodol pri nových logách o jasnejšie označovanie aplikácií ako sú Instagram a WhatsApp. Ako ste si už stihli povšimnúť, tak takéto kozmetické zmeny sa dejú už od nového roka.

 

Prvú zmenu si môžete všimnúť na ľavej strane v logu Facebook.

Podľa Facebook, bolo firemné logo vytvorené preto tak, aby bolo prehľadnejšie a mohlo používať vlastnú typografiu ako aj vlastné veľké písmená, pre rozlíšenie medzi spoločnosťou a aplikáciou.

Facebook informuje aj, že mäkké rohy každého písmena a uhlopriečok dodávajú zmysel pre optimizmus a vysvetľujú tým, že tieto tri základné ciele správania v oblasti správania vyjadrujú: jasnosť, empatiu a vytváranie priestoru.

Facebook uvádza, že firemné logo bolo navrhnuté kvôli prehľadnosti a používa vlastnú typografiu a veľké písmená na vytvorenie vizuálneho rozlíšenia medzi spoločnosťou a aplikáciou. Spoločnosť ďalej informuje, že mäkké rohy každého písmena a uhlopriečok dodávajú zmysel pre optimizmus a vysvetľuje, ako všetky tieto zmeny dokopy predstavujú tri základné ciele správania v oblasti dizajnu: jasnosť, empatiu a vytváranie priestoru.

Ďalším krokom sú zmeny, ktoré sa týkajú zmeny v aplikáciach ako sú Instagram a WhatsApp. Tieto zmeny sa majú dostaviť neskôr.

 

Spoločnosť tvrdí, že im ide o spôsoboť ako lepšie sprostredkovať vlastnícku štruktúru používateľom. Ide im o to, že Facebook nevlastní len Facebook, ale aj WhatsApp a Instagram.

Facebok chce zmenou Farby prejaviť empatiu – aby si ľudia uvedomili, že tvoria vzťah medzi spoločnosťou a produktami, ktoré vytvára.

Zároveň spoločnosť sa chystá v najbližších týždňoch pustiť do ostrej prevádzky tieto logá.

Zdroj: Facebook

Reklama
Share: