Keď sa pozrieme na minulosť Facebooku, tak dlhodobo bojuje s problémom kontroly obsahu pre deti na Instagram. Toto sa má zmeniť

Ak si myslíte, že Facebook bola dlhodobo ľahostajná kontrola obsahu pre deti na Instagram, tak sa mýlite. Len nevedel ako na to.

Na tento problém sa dokonca začala zameriavať aj EÚ, ktorá minulý rok podľa všetkého spustila sondu, ktorá skúmala postup ukladania dát pre deti na sociálnych sieťach. Práve aj kvôli tomuto kroku sa snaží Facebook vytvoriť špeciálnu verziu aplikácie, ktorá bude slúžiť aj pre osoby, ktoré sú mladšie než 13. rokov.

Podľa portál TheNextWeb sa dozvedáme o tom, že viceprezident spoločnosti uviedol, že Instagram sa bude snažiť prioritne zvýšiť bezpečnosť platformy pre osoby, ktoré sú v štádiu dospievania, a preto pre ne chce vytvoriť verziu pre malé deti. Ako je známe tak, Instagram nie je na teraz prístupný pre osoby pod 13. rokov.

Ohľadne tohto projektu bude za ním stáť Pavni Diwanji – ktorý bol bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google a mal na starosti aj YouTube Kids. Pre bežpečnost dokonca bola vytvorená aj na základe umelej inteligencii bezpečnosť pre dospievájúcich.

Aby ste sa ale neľakali, ak ste rodič, tak už od roku 2017 bola vydaná verzia Facebook aplikácie Messenger, v ktorej bol rodičovský zámok. Tento rodičovský zámok síce nebol bezpečný, ale už je od roku 2019, dokedy sa stalo, že deti mohli chatovať s kýmkoľvek aj s kým im to rodičia neschválili.

Facebook teda čaká viacerá integrácia produktov, ktoré budú chrániť nie len dospelých, ale aj najmä dospievajúce deti.

Zdroj: TheNextWeb

Reklama
Share: