Facebook chystá novú zmenu pravidiel. Dotknúť sa má extrémizmu. Sociálna sieť sa tak chystá zostriť a zbystrieť voči obsahu, ktorý používatelia na sieť uverejňujú.

Podľa všetkých dostupných informácií sa Facebook zmení. Upozornenia extrémistických používateľov budú zobrazené, ak sa bude jednať o extrémistické prejavy. Ako už uviedli správy CNN Business , tak sieť ponúkne odkazy na antri-extrémistické zdroje. Tejto správe sa povenoval aj známy portál The Verge.

Hovorca sociálnej siete sa vyjadril pre web The Verge, že sieť sa chystá testovať spôsob, ktorým bude identifikovať rôzne zdroje ako aj spôsoby používateľov pre účely styku s extrémizmom. Zo začiatku sa to zdá byť ľahko rozpoznateľné, avšak tak to nie je. Medzi týmito údajmi sa môžu zobraziť aj nepresne zamerané skreslené údaje, ktoré by mohli narobiť viac škody, než ostychu.

Tým, že Facebook je obrovská sieť, tak po svete sa začnú časom vytvárať protipóly, ktoré rozdelia ešte viac spoločnosť a môžu ju až polarizovať. Je to z jednej stránky síce dobré, avšak z bližšieho pohĺadu to nebude dobré, pretože Facebook môžeme ponímať ako spoločnosť, ktorá analyzuje naše dáta. Už často krát sa stalo to, že dôvera voči sociálnej sieti bola naštrbená. Mnohé firmy preto pozastavili predaj reklám na sieti.

Na teraz ostáva otázka. Posudzovanie správania nebude naozaj jednoduchá úloha. Na rad teda musí prísť určitá umelá inteligencia, ktorá sa bude riadiť strojovým písmom.V rámci nej sa bude posudzovať oblasť rasvej nenávisti, alebo obťažovanie žien a potláčanie ľudských práv.

Je pravda to, že Facebook je stále populárny, ale otázne zostane to, že do kedy a na ako dlho. Treba rátať s tým, že Facebook stále trpí postupným odlivom používateľov tejto sieti a mnohí ľudia prechádzajú na iný -nový spôsob komunikácie ako je napríklad Instagram. Instagram ale patrí Facebooku, čiže peniaze rovnako ostanú u pôvodného majiteľa.

Zdroj: The Verge

Reklama
Share: