Isto sme si už všetci zvykli na klasický výzor Facebooku, ktorý prináša ikonky ako sú DOMOV, WATCH, MARKETPLACE,  GAMING a notifikácie. Facebook sa rozhodol, že prinesie aj niečo nové čo by vás mohlo potešiť v podobe informáčného kanálu.

Facebook v spolupráci s médiami prináša niečo, čo by mohlo priniesť nové informácie bežným užívateľom v podobe nového informačného kanálu. Tento informačný kanál, by mal byť zatiaľ len testovaný v Spojených Štátoch.

Totiž spoločnosť Facebook sa rozhodla konať voči nepravým správam, a preto sa bude snažiť šíriť už len dôveryhodné správy medzi ľudí. Podľa Facebooku by sa malo jednať rozhodne o vyhradený Info kanál, ktorý by mal obsahovať len skutočne preverené zdroje.

Ako by to malo byť s umiestnením v aplikácií Facebook?

Nová sekcia by sa mala v aplikácii zobraziť ako karta, ktorá používateľom vyfiltruje najnovšie správy podľa jeho vlastných preferencií a záujmov. Nemusíte sa báť žeby vás to nejako začalo obmedzovať v tom čo chcete pozerať, preto budú k dispozícii kategórie ako zábava, zdravie, veda, technika, podnikanie a šport.

Podľa nám dostupných informácií sa Facebook rozhodol spolupracovať, preto s médiami, lebo sa obávali toho, že umelá inteligencia nemusí v tomto smere správne fungovať. Informačný kanál bude skutočne povolovať len obsah z overených zdrojov.

I've been talking to news publishers and journalists for a few years about how we can do more to support high quality journalism on Facebook. Today, I'm excited to announce what we've been working on together: Facebook News. It's a new tab dedicated to high quality news and personalized to your interests. Our goal is to feature publishers covering a range of topics like science, entertainment and politics. We're launching it today starting in the US. Journalism is important for our democracy and for making progress on issues together. But the internet has disrupted the traditional business model for news, so I believe the major internet services have a responsibility to partner with news publishers to build sustainable long-term models to fund this important work. I hope our work honors and supports the contribution journalists make to our society. I'll discuss this live with News Corp Chief Executive Robert Thomson at 10am PT / 1pm ET. Tune in then to learn more.

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Pátek 25. října 2019

Budem musieť za to platiť?

Pre nás ako užívateľov bude existovať možnosť, ktorou si budete môcť prepojiť svoj účet s predplatným u daných médií, tzn sa tým pre vás zhromaždia všetky spravodajské zdroje.

Reklama
Share: