Facebook sa rozhodol pre zásadné stopnutie určitých emotikonov, ktoré by mohli pobúriť širokú verejnosť. Tieto emotikony sa nebude vzťahovať, len pre Facebook, ale aj Instagram. Spoločnosť sa rozhodla, pre tento krok, aby sa naďalej nezneužívali tieto emotikony.

Rozhodnutie zákazu emotikonov spoločnosti Facebook prišlo po tom, čo zistili, že emotikony ako baklažán a broskyňa sa používa na zdôraznenie určitého sexuálneho obťažovania na internete.

Facebook zároveň varuje, že používatelia, ktorí použijú tieto emotikony v danom sexuálnom kontexte, tak budú môcť byť nahlásení a ich účet bude zrušený. Dokonca Facebook môže daný obsah vymazať, ak pôjde o prípady, kde sa emotikony broskyne a baklažánu použijú so žiadosťou o nahé fotky, či rovno sex. Aby ste sa nebáli, tak Facebook vraví, že nejde o akciu proti emotikonom. Skôr sa chce brániť voči zneužívaniu týchto emotikonov.

 

Čo ak použijem emotikon téme ako je ovocie, nákup a podobne?

Facebook vytvoril výnimku len pre sexuálne zneužívanie, násilie a vykorisťovanie. Pokiaľ budú emotikony použité vrámci nákupu, zeleniny a ovocia, tak sa používatelia nemusia báť nejakého postihu.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: MobileGeeks

Zdroj: AndroidAuthority

Reklama
Share: