Nový prehliadač prichádza s viacerými novinkami. Medzi nimi môžeme nájsť aj len šesť farebných tém.

Obľúbený internetový prehliadať Firefox prichádza s viacerými novinkami. Tá najhlavnejšia spočíva s farbami.

Nové farby sú prvá vec, ktorú si všimneme pri spustení novej verzie Firefox. Zdá sa tak, že po novom Firefox 94 si budeme môcť viac personalizovať tak, aby sme si ho vedeli aj výraznejšie odlíšiť od iných prehliadačov. Dotýka sa to najmä tých, ktoré bežia na rovnakom jadre a dokonca istý čas sa na seba podobali. Ako isto poznáme tak reč môže byť aj o svete prehliadačov, ktoré bežia na jadre Chromium a teda lepšie povedané Chrome od Edge neviete na prvý pohľad odhadnúť, že o ktorý prehliadač ide.

Zmena prichádza vtedy, keď si všimnete to, že nemáte uložené niektoré záložky, alebo heslá a v tom momente vás prekvapí aj neuložené cookies. Zmeny novej verzie, tak uvádza aj samotná Mozilla u seba na webe. K novým kľúčovým vlastnostiam môže byť aj možnosť manuálneho uvoľnenia kariet príkazom about:unloads. V tom momente prichádza na rad tabuľka, ktorá obsahuje názvy kariet, ich prioritu a obsadenosť pamäte. Firefox vtedy bude mať v nastaveniach možnosti, ako to bude manažovať automaticky, lenže treba myslieť na to, že sa to dá okrem automatiky nastaviť aj ručne. V praxi, ale nebudete mať potrebu robiť niečo ručne.

Skvelou novou zmenou bude aj to, ak začnete používať Windows 11. V novom systéme s novším prehliadačom vás prekvapí kompatibilita s Snap Layouts. V skratke povedané sa jedná o jednoduchšie usporiadanie okien, ktoré pribudli po novej aktualizácii.

 

Zdroj: Mozilla

Reklama
Share: