Ak chcete mať detailnejšie farby na vašom zariadení, tak je potrebné si nastaviť vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja.

Mnoho z nás chce mať čo najviac detailov, či už je to v počítačových hrách, alebo aj na obrazovkách. Vylepšite si ju aj vy

Ak ste už počuli niekedy o softvére Galaxy Max Hz, tak ďalej nemusíte čítať, ale ak chcete tak môžete. Aplikácia, ktorú publikoval server xda-developers prináša možnosť aplikácie rôznych režimov zobrazenia u daných modeloch telefónov značky Samsung. Samozrejme treba myslieť na to, že ak vaše zariadenie má displej len s maximálne 60 Hz obnovovacou frekvenciou, tak z neho viac nevyžmýkate.

Vďaka tejto aplikácii Galaxy Max Hz si tak budete môcť zvýšiť, ale aj znížiť frekvenciu. Pri niektorých zariadeniach je automatická resp. adaptívna funkcia displeja, kedy 120 Hz obrazovka si určuje sama pridelené frekvencie. Vďaka aplikácii teda získate aj presný prehľad o vašom zariadení a aj o tom, že aké Hz práve používa.

Kedy využijete vyššiu obnovovaciu frekvenciu?

Vyššiu obnovovaciu frekvenciu môžete využiť najmä pri hladšiom rolovaní obsahu, bez toho aby ste nevyužili maxiálnu frekvenciu tzn z 120 Hz môžete aplikovať len 90 Hz. Toto môžete spraviť aj bez rootnutého systému.

Pozrime sa ale na zariadenia, ktoré toto tu podporujú. V prvom rade sa jedná o modely Galaxy S20, Galaxy Note 20? Galaxy Fold 2, prípadne Galaxy Tab S7. Vyššiu frekvenciu si budete môcť vychutnať nie len pri najvyšších modelových radoch. Rovnako túto frekvenciu si budete môcť nastaviť či už na zariadeniach Galaxy A52, Galaxy A32, alebo Galaxy M12.

Ak sa vám nechce hľadať aplikáciu, tak si ju viete stiahnuť z tejto stránky.

Zdroj: xda-developers

Reklama
Share: