Počujete doma záhadné zvuky? Hýbu sa predmety svojvoľne? V tom prípade je možné, že tam máte paranormálnu aktivitu.

V tom prípade potrebujete odbornú pomoc na odstránenie problému. Zavolajte Krotiteľov duchov. Naši experti Vám veľmi radi pomôžu.

Ghostbusters, respektíve krotitelia duchov sú úžasnou značkou. Prvé dva filmy, kde si zahrali úžasní Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis a Ernie Hudson stvárnili úžasnú štvoricu vedcov/potieračov všetkého duchovného, čo napadá náš svet. Dnes je z tých filmov kultovná klasika. Tretí film (podľa mňa) neuznáva a uráža pôvodné filmy. Veľkým pozitívom je, že pripomenula svetu túto úžasnú značku. Našťastie sme tretí film dostali v tej pre nás najlepšej forme – Hra s veľkým H ghostbusters video game vyšla v roku 2009 a v súčasnosti krásne zostarla.

V hre sa ujímate postavy zelenáča, ktorý bol práve prijatý medzi krotiteľov duchov a sprevádza Vás vyššie spomínaná štvorica. Ešte lepšie sú nahovorený priamo hercami z filmov. Dialóg zostáva rovnako kvalitný a zábavný až sa Vám zatočí hlava z odborných termínov. Navštívite staré známe oblasti z filmov ako aj postavy/duchov. Nechcem príliš spoilerovať, pretože ide o parádny zážitok na približne 8 hodín. Veľkým pozitívom je, že nemusíte poznať Lore svet, aby ste si to vychutnali. Samozrejme, ak filmy poznáte ešte viac si to vychutnáte.

Základným pomocníkom je Váš chrbtový batoh s protónovým lúčom. Ten slúži kvázi na streľbu na duchov a ich následné chytanie do pasce. Neskôr v hre dostanete aj rozdielne módy streľby, ktoré jednoducho vymeníte. Na prvý pohľad nie príliš, ale jednotlivé módy Vám môžu pomôcť v iných situáciách.  Hra ponúka aj možnosti vylepšovania Vášho vybavenia, ale berte to veľmi jednoducho, napríklad zníženia zahrievania, rýchlejšie chytenia duchov do pasce alebo zrýchlenie streľby.

Nemôžem zabudnúť spomenúť verný skener, ktorým skúmate prostredie, získavate informácie kde kódexu. Tam získavate dôležité informácie o duchoch, ich slabiny a hlavne Lore. Rovnako zbieranie artefaktov, ktoré majú veľmi cool príbehy.

K tým technickým veciam. Grafika dobre zostarla, stále sa na to dobre pozerá a dobre sa ovláda. Hra neobsahuje ani veľa chýb a beží na solídnych 60 FPS. Občas sa zaseknú NPC-čka, ale to nie je nič vážne. Jednu vec určite tejto hre musím vytknúť a to je miera zomierania. Aby ste chápali: Veľmi ľahko Vás môžu nepriatelia omráčiť a aspoň mne sa ťažko vyhýba ich útokom. Ak Vás omráčia, tak Vás musia členovia tímu „zdvihnúť“ a stáva sa, že práve v tomto momente nastáva načítanie k najbližšiemu checkpointu. V súbojoch vždy odporúčam prioritne zdvíhať členov tímu, aby Vás mohli zachrániť. Pretože ako vždy idú duchovia primárne po V8s ako hráčovi (Prekvapenie Ha.ha).

K tejto hre som sa momentálne vrátil aj preto, že vyšiel remaster hry na EPIC store. A ten je proste pokazený v zmysle ,že nefunguje ukladanie správne. Nejde ani o poriadny remaster, len vyhladenie okrajov a prispôsobenie pre novšie systémy. Takže nečakajte modernú grafiku ani zlepšenie systémov. Ide o prvý prípad, kde som požiadal o refund hry.

Záverom len poviem, ak vlastníte pôvodnú hru z roku 2009, tak si zahrajte tú. ALE ak ste hru nikdy nehrali, tak pokojne skočte na remaster a úprimne Vám želám, aby Vám to ukladanie fungovalo. Je možné, že ho už aj opravili, respektíve hráči našli nejaký spôsob. Nesledoval som to, pretože mám pôvodnú hru. Tak či tak to veľmi ľutujem. Túto hru ako aj značku milujem a vrelo Vám odporúčam. Prípadne ak by ste ju chceli vidieť v „pohybe“ tak sa môžete pozrieť na môj letsplay na youtube.

Ak môžete tak si ju zahrajte sami, je to parádna Jednohubka.

Reklama
Share: