Automobilka GM (General Motors) predstavila dlho očakávané vozidlo, ktoré kedysi písalo dejiny nielen vojenskej histórie, ale aj veľkej obľube fanúšikov. Nové SUV s označením Hummer, bude takto vyzerať!Kedysi asi najznámejšie vozidlo od General Motors bolo Hummer. Známa automobilka sa vrátila k jeho znovuzrodeniu.

Ak si spomínate, tak vozidlo vždy pôsobilo dominantne a s vysokým výkonom. Pri novinke od GM tomu nie je ani teraz inak. Novinka bude mať obrovský benzínový motor, ale bude tu aj pre nadšencov elektromobility. Hummer po novom nebude už mať len SUV, GM, ale aj bude aj verzia pick-up. Najväčším prekvapením bude aj Hummer E, ktorý skrýva v sebe mnoho zaujímavých fíčuriek.

 

Čo sa skrýva pod kapotou?

Nový Hummer skrýva pod kapotou, len úložný priestor. Možno sa pýtate, že kde je motor, ale o chod novinky sa postará trojica elektromotorov, ktorá by mala mať až neuveriteľných 1 000 koní. Podľa dostupných informácií by novinka mala mať aj vektorovanie krútiaceho momentu (podľa GM – 15 591 Nm – 11 500 ft/lb). Zrýchlenie novinky by malo byť z 0 na 100 za 3 sekundy!

ZROJ:GM
ZROJ:GM

Nabíjanie novinky?

Ak si budete chcieť nabiť automobil, tak k nemu vám poslúži rýchlostné nabíjanie, ktoré má výkon až 350 kW a 800V. Podobnú silu má aj Porsche Taycan. Dojazd nového Hummer sa odhaduje na 563 km (USA – 350 míľ), pričom pri teréne to bude asi o čosi menej.

Nový Hummer! ZROJ:GM
Nový Hummer! ZROJ:GM

Exteriér vozidla

O exravagantnosť vozidla Hummer EV sa postarajú 37-palcové pneumatiky, ktoré by sa mali dokázať brodiť až do úrovne 60 cm, pričom mali by prekonať výšky 45 cm. O záves kolies sa postará dokonalo vyladený vzduchový podvozok, ktorý si viete podľa potreby zvyšovať od 0 – 15 cm. Ak sa bojíte stále o to, že by vozidlo bolo príliš nízko, tak od spodu je auto chránené oceľovými platmi, ktoré poslúžia ako dokonalá ochrana pred nepoznaným terénom.

Medzi zaujímavosti vozidla môžeme spomenúť, že pri prednej maske je podsvietené logo Hummer s grilom, pričom ak nabíjate automobil, alebo sa približujete k vozidlu, tak sa zapnú špeciálne svetelné efekty.

Fíčurka zo strany Hummer

Skvelou správou je to, že nový Hummer má aj jeden unikát. Ním je tzv. Crab Walk, ktorý slúži ako jazda po diagonáloch. Tzn. po celom vozidle je umiestnených 18 kamier, ktoré vám poskytnú taký pohľad na terén, aký ste ešte nevideli.

 

O dokonalé pohodlie v interiéri sa postará hlavný displej s 13,4″ palcami a displej pred vodičom má až 12,3-palca. Na interiéry je zaujímavé to, že pôsobí príliš jednoducho, avšak má všetko čo by človek mal mať v aute. V rámci interiéru vozidla je tam mnoho odkladacích priestorov, ako aj vyhrievané sedadla. Zaujímavou funkciou je aj Super Cruise, ktorá vás udrží počas jazdy v jazdnom pruhu, pričom ponúka aj možnosť automatického predbiehania (len na určených úsekoch).

Interiér nového Hummer! Zdroj: GM
Interiér nového Hummer! Zdroj: GM
Celkový interiér nového Hummer! Zdroj: GM
Celkový interiér nového Hummer! Zdroj: GM

Predaj Hummer EV Edition 1

Majitelia budúceho Hummer EV Edition 1 sa môžu tešiť na extra funkcie, ktorými sú napríklad odnímateľné strešné panely, už len kvôli tomu, aby sa zmestili do predného kufra.

Skvelou funkciou je aj MultriPro, ktorý vám pri nakladaní samo sklopí zadný schodík úložného priestoru po stlačení.

Novinka na novom Hummer! Zdroj: GM
Novinka na novom Hummer! Zdroj: GM

Aká bude cena Hummer EV?

Už teraz máme jednu smutnú správu a tou je to, že predaj sa začne až budúci rok (2021). Pozitívnou správou je, ale to že budete mať dosť času na to, aby ste si na novinku našetrili za ten čas. Cena spomínanej verzie Hummer EV Edition 1 je 112 595 dolárov (bez dane v USA).

 

Ak sa pýtate na klasickú s bežnou batériou a výkonom 800 koní, tak normálny klasický Hummer EV3X sa začne predávať až v roku 2022, pričom cena jeho začne na 99 995 dolárov. Až v roku 2023 má prísť základná verzie EV2X s výkonom 625 koní a cenovkou 89 995 dolárov. A keď už roky pribúdajú, tak cena našťastie klesá. V prvom kvartáli 2024 by mala prísť na svet verzia s dvomi motormi v základe s 625 koňmi za cenu 79 995 dolárov.

 

 

 

ZDROJ: GMC

Reklama
Reklama
Share: