Google authenticator ako správca hesiel je konečne dostupný pre viaceré OS.

Ak si používateľ iOS alebo Android, tak nová možnosť využívania Google Authenticator je už aj pre teba aplikovateľná.

Microsoft konečne rozšíril funkcionalitu Microsoft Authenticator. Pôvodne bol pri tom určený pre dvojfaktórovú autentifikáciu/ pre urýchlenie a vyššiu bezpečnosť účtu. Odporúčame vám si túto funkciu zapnúť.

Po novom okrem tejto funkcie tak v nej si budeme vedieť zapnúť aj správcu hesiel. Beta verzia je aktuálne dostupná pre vyššie spomínané operačné systéme iOS a Android. Ak si možnosť budete chcieť aplikovať pre iPhony, tak odporúčame vám navštíviť aplikáciu v nastaveniach a tam zapnúť funkciu správcu hesiel. Pre Android existuje jednoducho dostupná aplikácie na Google Play, kde si musíme aktivovať príjmanie beta verzie aplikácie a následne na to si funkciu musíte aktivovať v nastaveniach.

Na čo je správca hesiel?

Správca hesiel je dobrý pre spravovanie hesiel, kde sa automaticky ukladajú vaše heslá + slúži ako generátor náhodných hesiel a následne na to ich vkladanie do daných aplikácií a webových stránok. Správca hesiel sa primárne využíva ako aj ochrana voči zabudnutým heslám, ale aj hackerom.

Ak používate na počítači s operačným systémom Windows alebo aj macOS prehliadač Edge, tak tieto heslá sa vám s ním priamo zo smartfónu zosynchronizujú.

Stiahnúť z App Store
Stiahnúť z App Store
Stiahnúť z Google Play
Stiahnúť z Google Play

Zdroj: Microsofters

Reklama
Reklama
Share: