Mnoho z nás už dávno prestalo baviť hľadieť na biele monitory na obrazovkách, preto začali vznikať nie len kvôli nezáujmu ľudí aj príjemnejšie zobrazenia, ktoré nám dokonca ušetria aj zrak. Google tak opäť raz myslí na nás.

Postupne sa tak zdá, že biele pozadie bude akousi možnosťou medzi ešte čiernym pozadím v rámci vyhľadávania na Google. Google sa tak spustil do testovania.

Podľa všetkého v tmavom desktopovom režime bude možné si prezerať stránky s modro až fialovými nadpismi, pričom logo Google bude biele s tmavosivým podkladom. Síce sa zdá asi to, že tmavý prehliadač bude mať mnoho nevýhod, avšak časoom si na neho zvykneme a napokon aj naše oči budú radi za to.

Google sa tak rozhodol podstúpiť tento krok po tom, ako sa začali aj aplikácie Word meniť do čiernejších farieb, pričom popisky sú vždy potom biele. Ako to teda ale je?

Okolo čiernej farby sa začali diať veci, pretože to začalo byť ako taký módny doplnok podaktorých spoločností. Mnohé z nich zostali do dnes s čiernou témou, pričom mnohé aplikácie ako aj sledovanie búrz a mnoho ďalších vecí bolo vždy v čiernom, aby to bolo prehľadnejšie. Okrem burzy môžeme si spomenúť aj na „obľúbenú aplikáciu“ Threema.

Zdroj: 9To5Google

Reklama
Reklama
Share: