Nová generácia čipov od Google bude určená pre Pixel 7 ako samotný Google uvádza.

Zábavné je to, že nástupcov série Pixel 6 je ešte mnoho a hlavne ďaleko, pričom Google  už začal pracovať na novej generácií ich vlajkového čipu. Čip Tensor, ktorý debutoval nedávno v uvedenej sérii Pixel 6.

Nový čip, tak priniesol optimalizáciu rozsiahleho využívania strojového učenia, ale pri niektorých prípadoch má urýchliť existujúce funkcie, alebo aj nové možnosti.

Po analýze APK súborov telefónu Google Pixel 6 sa prišlo na to, že kód, ktorý odkazuje na nový smartfón Pixel 6 má označenie „Cloudripper“. Všetko naznačuje tomu, že pod týmto názvom sa ukrýva názov základnej dosky, alebo aj vývojarskej dosky pre telefóny série Pixel 7. Takéto označenie sme mohli nájsť už aj pri telefónoch Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Tensor bude mať nástupcu!
Zdroj: Google

To čo je uvádzané v dokumentácií o „Cloudripper“ môžeme spojiť s druhou generáciou čipov Google Tensor s modelovým číslom „GS201“. Pri porovnaní, tak čip „GS101“, ktorý sa nachádza v sérii Pixel 6 sa zdá, že čip je o celú generáciu novší. Aktuálne v tejto situácii, ale nevieme povedať, že aké vylepšenia budú v čipe GS201, pretože do predstavenia Google Pixel 7 ostáva ešte rok a o tomto zariadení toho zatiaľ nevieme stále veľa.

Môže, tak spomínaný únik novej čipovej sady odštartovať „kampaň“ na novú sériu Google Pixel 7?

 

Zdroj: 9to5Google

Reklama
Share: