Blíži sa dátum, odkedy si už viac zadarmo nebudete vedieť uploadovať fotky na Google Fotky úložisko. 15 GB bezplatnému ukladaciemu priestoru je koniec! Ako je na tom ten váš?

Ak si chcete uchovať vaše fotografie a nechcete zbytočne platiť, tak pozor lebo 15 GB bezplatný ukladací priestor v Google sa skončí

Samotný Google pred nedávnom označil, že zmena sa dotkne úložiska fotografií. Našťastie Google si prichystal pre všetkých nástroj pomocou, ktorého môžeme odhaľovať to, že ako je na tom ten náš účet. Vie ho odhadnúť ako aj odporučiť, že čo sa oplatí vymazať. Akonáhle prejdete do tohto menu, tak zistíte, že aj odkedy budete musieť prejsť na platený režim či nemáte tých 15 GB už vyčerpaných.

 

Nástroj, ktorý ponúkne odhad vašich súborov sa nachádza na stránke https://photos.google.com/storage. Odporúčame sa do neho prihlásiť cez váš gmailový účet.

 
Kontrola Fotky Google úložiska
Kontrola Fotky Google úložiska

 

POZOR! Od 21. Júna je 15 GB bezplatnému úložisku koniec. V rámci tohto nástroja viete zistiť aj to, že v akom stave máte váš Disk ako aj Gmail po zakliknutí „ďalšie informácie“.

Samozrejme pozitívom môže byť jedine to, že Google nás na to dostatočne včas upozornil, preto hor sa do toho. Možno pre lepšie uchovanie vašich spomienok si zakúpte vlastný sieťový disk (NAS), v ktorých budete mať súbory pod vlastnou kontrolou.

Zdroj: AndroidPolice

Reklama
Reklama
Share: