Google sa tento rok rozhodol definitívne ukončiť existenciu pár svojich funkcií, ktoré používateľom spríjemňovali život. Tento krát tomu opäť je tak, že to čo kedysi slúžilo dobre užívateľom, tak dnes im to skomplikuje život.

Koniec služby Google Cloud Print prinesie používateľom ďalšie komplikácie vrámci práce s Google produktmi. Totiž pomocou tejto funkcie si bolo možné vytlačiť wordové súbory či už z počítača alebo Cloud smartfónu, kde ste boli kdekoľvek na svete. Táto služba sa týkala aj kancelárskej práce. Služba, ktorá uľahčovala prácu mnohým ľuďom tak definitívne skončí 31.12.2019.

Na túto strašlivú informáciu upozorňuje server The Verge. Keďže k tejto informácii viaže aj publikáciu príspevku od používateľa lukwam na Twitteri.Podľa všetkého Lukwam dostal oficiálne upozornenie od služby.

Lukas Karlsson@lukwam

RIP to Google Cloud Print!

This is a disaster. All my printers use this. My parents‘ printers use this. All our printers at work use this. Hosed.

Zobraziť obrázok na Twitteri
Čo to pre mnohých používateľov znamená? Mnohí užívatelia si budú musieť nájsť iný spôsob, ako si budú môcť vytlačiť súbory. Zatiaľ podpora pre Chromebook by mala zostať. Tento krok Google zatiaľ nijak neokomentoval. Možno sa časom dozvieme viac bližších informácií.

Zdroj: The Verge

Titulný obrázok: Google Cloud Print

Reklama
Share: