Akvizícia Fitbit spoločnosťou Google má byť údajne schválená od Európskej únie. Ako je to v skutočnosti? Vzniknú Wear OS by Google? Viac sa dočítate v článku.

Podľa všetkého sa začína údajne potvrdzovať to, že ako mal Google plány získať výrobcu hodiniek Fitbit, tak asi tento ich sen a plán sa naplní, ale otázne je ešte stále či sa to regulačne schváli z Európskej únie. Podľa správy od agentúry Reuters bude nákup v hodnote cez 2 miliardy schvaľovaný protimonopolným úradom EÚ.

Podstatné je to, ale aby Komisia preskúmala spätnú väzbu od konkurencie a spotrebiteľov a až potom sa rozhodne, že či udelí povolenie, alebo bude požadovať ďalšie ústupky, než aké mala doteraz od spoločnosti Google. Rozhodnutie by malo padnúť na 23. decembra.

 

WearOS by Google? Realita?
WearOS by Google? Realita?

Bude to teda pravda, že akvizícia spoločnosti Fitbit Googlom bude skutočná a Google sa zameria na vývoj nositeľného príslušenstva pod názvom Wear OS?  Je dosť pravdepodobné, že nás možno bude čakať aj čoskoro názov hodiniek Made by Google.

Čo je to Wear OS?

Wear OS tvorí konkurenciu pre inteligentné hodinky od Apple, Samsung, Huawei alebo Xiaomi. Tzn ak sa akvizícia podarí, tak verte, že sa môžete tešiť na ďalšieho veľmi silného hráča na trhu s inteligentnými hodinkami, ktoré budú pravdepodobne pospájané aj s vašim smartfónom.

 

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: