Google chystá novú funkciu. Čo to bude Google Lens a koľko si na ňu ešte počkáme?

Google chce priniesť novú funkciu, ktorá by mala byť ľahko dostupná a mohli by ste si vďaka nej prekladať texty priamo z displeja smartfónu.

Google sa rozhodol pre krok, ktorý mnohým z nás uľahčí život. Jedná sa o novo chystanú funkciu, ktorá bude fungovať podobne ako screenshoty obrazovky. Zatiaľ ale nepotešíme nás všetkých. Táto funkcia bude zatiaľ dostupná len a len pre vývojárov systému Android 12.

V rámci novej funkcie sa môžeme tešiť na spracovávanie informácií na obrazovke v jazyku, ktorému nerozumiete. Po novom tak váš smartfón preloží texty na obrazovke priamo na nej. Ako to bude fungovať? Pre nás jednoduchších si bude stačiť potiahnuť prstom zdola na hor a podržať. Ak tak spravíte, tak sa vám zobrazí ikonka Google, v ktorej sa nachádza text Lens „Preložiť“. Jedno je akurát sklamanie. Totiž používatelia si mysleli, že táto funkcia by mohla byť už dostupná s Android 11.

Zatiaľ je možné, že Google sprístupnil funkciu iba na strane servera a najmä pre veľmi krátky okruh používateľov. Jediné, kde existuje táto funkcia je zatiaľ smartfón Google Pixel, ktorý má v sebe zabudovanú angličtinu.

Zdroj: AndroidPolice

Titulný obrázok: Neowin

Reklama
Share: