Posledne sa stretávame s rôznymi škandálmi, ktoré sa dotýkali najmä sociálnej siete Facebook a Instagram. Aktuálne s podobnou chybou prichádza aj fotoaparát od Google. Chyba vo fotoaparáte umožní zhotovovať fotografie a vytvárať videa na „tajňáša“.

V poslednom čase sa roztrhlo vrece s chybami v telefónoch a ani táto nie je len tak obyčajná. Jedná sa o chybu, ktorá umožní aplikácii Google Camera tajne zhotovovať fotografie a nakrúcať video. Táto chyba sa týka vás aj vtedy, keď máte zamknutý telefón.

Aktuálne chyba v telefóne je vysoká.

Chyba, ktorá nepoteší a jej závažnosť v praxi je poriadne vysoká. Výskumnici z bezpečnostnej firmy Checkmarx zistili to, že sa táto chyba dotýka širokého spektra smartfónov – tzn Google Pixel, ale aj Samsung a mnohé ďalšie značky. Táto chyba je momentálne označená CVE-2019-2234. V praxi ide o to, že sa vám útočník dostane do telefónu prostredníctvom  aplikácie. Tým pádom si útočník bude vedieť kompletne ovládať použitie kamery. Najväčším, ale mínusom je to, že vrámci tejto chyby sa útočník dostane až k EXIF informáciám o fotke, ako aj GPS súradnice.

 

Aktuálne sa Google vysporiadal s touto chybou a posnažil sa problém vyriešiť. Nemajte teda strach, žeby sa do vášho smartfónu chcene niekto dostal a videl to čo by nemal. Opravný balík od Google je už aj dostupný pre svojich partnerov.

Zdroj: TheNextWeb

Reklama
Share: